Marsz w obronie rodziny

– 26 maja, w Dzień Matki, taki wózek z dziećmi w środku przejedzie przez centrum Rzeszowa w ramach Marszu Dla Życia i Rodziny. Za nim, jak co roku, przejdzie kilka tysięcy mieszkańców – mówi Jacek Kotula, organizator marszu. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W Dzień Matki rzeszowianie opowiedzą się za życiem i przejdą głównymi ulicami miasta.

Przez centrum Rzeszowa przejedzie wysoki na cztery metry wózek z dziećmi w środku. Za nim przejdzie kilka tysięcy osób, które będą uczestniczyć w Marszu Dla Życia i Rodziny. W Dzień Matki zorganizowany zostanie już czwarty z kolei taki przemarsz w stolicy Podkarpacia.

Marsz w Rzeszowie będzie jednym ze 104 marszów, które odbędą się w całej Polsce w Dniu Matki. Pochód na czele z ogromnym dziecięcym wózkiem ruszy o godz. 10 sprzed placu przy Urzędzie Wojewódzkim (ul. Grunwaldzka), skieruje się w stronę ul. Sobieskiego, a potem Targową, Naruszewicza, Zamenhoffa, w okolice ratusza i na ulicę 3 Maja. Tam o godz. 12 ks. biskup odprawi mszę świętą.

– W Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się po raz czwarty – powiedział podczas konferencji prasowej Jacek Kotula, organizator marszu. – Rodzice coraz mniej mają czasu dla swoich dzieci, bo poświęcają go głównie na pogoń za pracą i pieniędzmi. Chcemy wpłynąć na rządzących, żeby działali na korzyść rodziny. Nie może być tak, żeby na trumny był 8-procentowy VAT, a na ubranka dla dzieci aż 23-procentowy.

Do marszu na youtube zachęca Krzysztof Ignaczak, siatkarz Asseco Resovia. Podczas przemarszu uczestnicy będą nieść transparenty o zakazie aborcji, in vitro i eutanazji. Pojawią się banery z napisami: „Homozwiązki na Powązki”. Jacek Kotula stwierdził, że organizatorzy, jeżeli chodzi o małżeństwa, są za parytetem: 50 procent dla mężczyzn i 50 procent dla kobiet, a nie 100 procent dla mężczyzn w związku jak chcą homoseksualiści.

Mariusz Andres

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
anonimasdfesque Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anonim
Gość
anonim

Lepiej zrubcie marsz w obronie zamykanych szkół przedszkoli a nie rodziny
Jak będą odpowiednie warunki dla dzieci to i dzieci się będą rodziły

esque
Gość
esque

zgadzam sie z przedmowca

esque
Gość
esque

żenujące. przecież nikt nie zagraża życiu i rodzinie. śmiechu warte. zajęliby się wreszcie uczciwą robotą:D

asdf
Gość
asdf

Np .sprzedawaniem Polski PO kawałku