Marszałek sfinansował dodatkowe służby policjantów na Podkarpaciu (WIDEO)

Podpisanie umowy o przekazaniu darowizny. Dzięki dodatkowym pieniądzom od marszałka będzie więcej patroli policyjnych na ulicach naszego regionu. Fot. Wit Hadło
Podpisanie umowy o przekazaniu darowizny. Dzięki dodatkowym pieniądzom od marszałka będzie więcej patroli policyjnych na ulicach naszego regionu. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. 80 tys. zł na pokrycie kosztów adaptacji zawodowej policjantów.

W środę, 27 listopada, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i podkarpacki komendant wojewódzki policji nadinspektor Zdzisław Stopczyk podpisali umowę, na mocy której Zarząd Województwa Podkarpackiego przekaże 80 tys. złotych na pokrycie kosztów adaptacji zawodowej policjantów.

Dzięki tym funduszom wszyscy policjanci, którzy rozpoczynają służbę w podkarpackiej Policji, będą zdobywać doświadczenie zawodowe w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie. Adaptacja zawodowa, bo o niej tu mowa, to 37 służb, które każdy nowoprzyjęty policjant musi odbyć w oddziale prewencji. Do tej pory policjanci z Podkarpacia adaptowali się zawodowo w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie.

Przełoży się to na istotne zwiększenie liczby policyjnych patroli w naszym województwie, co z kolei znacznie wpłynie na stan bezpieczeństwa w naszym regionie. Służby adaptacyjne w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie rozpoczęły się 5 lipca br. Objęły dotąd 72 policjantów, koszty pokryła Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie z własnych środków. Adaptacja, która będzie sfinansowana ze środków otrzymanych od Marszałka Województwa Podkarpackiego, rozpocznie się pod koniec grudnia. Weźmie w niej udział 25 policjantów.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
7 lat temu

problemy z dużymi literami panie redaktorze? W szkole nie nauczyli, że stanowiska określające dokładnie jedną osobę pisze się z dużych liter? a o ile mi wiadomo, to Marszałka woj. podkarpackiego mamy tylko jednego i tak samo Komendanta, czyż nie?

armando
armando
7 lat temu

ujawnić nagrania w których trzeźwi policjanci katują pianego posła Wiplera !!!!

zarobkiewicz
zarobkiewicz
7 lat temu
Reply to  armando

Jak sie bydle stawialo i chcialo pokazac kim on to nie jest to dobrze zrobili.
Tak nalezy robic na przytarcie rogow naszym KORYTNIKOM.