Marszałek Tomasz Grodzki w Rzeszowie

W listopadzie ub. roku Tomasz Grodzki został marszałkiem Senatu.

RZESZÓW. Trzecia osoba w państwie przyjedzie do stolicy Podkarpacia.

Przed nami kolejne spotkanie w ramach Klubu Obywatelskiego pod hasłem „Nie tylko o polityce”. Tym razem gościem specjalnym będzie marszałek Senatu, prof. Tomasz Grodzki. Wydarzenie odbędzie się 30 stycznia o godz. 17. w Hotelu Hilton Garden w Rzeszowie (ul. Kopisto 1).

Tomasz Grodzki jest chirurgiem, ma tytuł profesora nauk medycznych. Od 1984 r. pracował w Specjalistycznym Szpitalu im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie-Zdunowie. Potem nim kierował. W 1995 r. został ordynatorem Oddziału Torakochirurgii. Od 2003 r. pełnił funkcję kierownika Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji w Katedrze Chorób Klatki Piersiowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Polityczną karierę zaczynał w szczecińskim samorządzie, przez trzy kadencje był miejskim radnym. W 2015 roku zdobył mandat senatora, kandydując z list Platformy Obywatelskiej. W październikowych wyborach Grodzki wywalczył reelekcję, kandydując z list Koalicji Obywatelskiej. Zdobył blisko 150 tysięcy głosów – ponad 65 procent wszystkich w okręgu. Po wyborach, kiedy było już pewne, że PiS nie zdobędzie większości w Senacie, Grodzki poinformował, że był sondowany, czy zgodziłby się zostać ministrem zdrowia w rządzie PiS w zamian za „zmianę strony”. 8 listopada 2019 ogłoszono go kandydatem KO, PSL i Lewicy na marszałka Senatu X kadencji. Został wybrany 12 listopada 2019 większością 51 głosów.

O Tomaszu Grodzkim zrobiło się jeszcze głośniej, gdy prawicowe media poinformowały, że Tomasz Grodzki w czasie praktyki lekarskiej miał przyjmować łapówki od pacjentów. Marszałek odpiera zarzuty, zapewniając, że jest niewinny i nie ma sobie nic do zarzucenia, a kierowane wobec niego ataki mają podłoże polityczne.

Niedawno na jego zaproszenie do Polski przyjechała Komisja Wenecka, która oceniła zmiany wprowadzane w polskim sądownictwie. W opinii dotyczącej tzw. ustawy dyscyplinującej sędziów  międzynarodowi eksperci zalecali jej odrzucenie w całości.

wk

13
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Gretajanekakabarejajohny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
janek
Gość
janek

Był kuszony do PISu tylko na pytanie Karczewskiego przez kogo powiedział że nie zdradzi, po cholerę go w Rzeszowie niech zajmie się obowiązkami w senacie a nie pajacowaniem.

bareja
Gość
bareja

A mnie przekonał. Żaden lekarz nigdy za operację nie przyjął łapówki a dolarów to nawet do ust by nie wziął :)

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

a ile trzeba w kopercie miec ?

johny
Gość
johny

500 – standard już pod koniec lat 90-tych, więc teraz pewnie 1000

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

A ile trzeba w kopercie przyniesc na spotkanie ?

Egon
Gość
Egon

Z kopertami i podejrzanych typów nie wpuszczają.

radek
Gość
radek

Zarzuty trzeba wyjaśnić albo zaprzestać oblewania mądrego Polaka pomyjami. Jest trzecią osobą w państwie pod względem ważności,uzyskał poparcie innych senatorów na to,zaszczytne stanowisko. Najwyższy czas,aby zacząć szanować naszych parlamentarzystów bo świat nasze zachowania pilnie śledzi.

Greta
Gość
Greta

niestety – sadząc po komentarzach, jeśli pis powie, że na pl. bankowym w warszawie wylądowało ufo i to wina Tuska, to też uwierzą. tak to jest gdy nie ma się mózgu i ślepo wierzy się politykom, którzy jawnie robią ze swoich wyborców debili

ogrodnik
Gość
ogrodnik

Nie ma to większych problemów? Jeszcze łapownika do kompletu komuś brakowało?

aka
Gość
aka

No właśnie ; czy to prawda ,że tylko dzisiejsi wyznawcy i wielbiciele pissu dawali mu łapówki (20 lat temu) a wyznawcy peło to nie?
W tvpis pokazują tylko tych pierwszych. Do naszego radia też wydzwaniają tylko oni.

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Po co przyjechał ?
Co zgubił ?

hohoł
Gość
hohoł

Może odpowiem w kolejności zadawanych pytań:

– czy w razie czego da radę z Załęża uciec 60 letni lekarz ?
– czasopisma medyczne.

jas
Gość
jas

Koperty