Marszałek zakupi 7 szynobusów

Po Podkarpaciu jeździ już 10 szynobusów. W kolejnych latach będzie ich jeszcze dodatkowo 7. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Do końca roku zostanie ogłoszony przetarg  na zakup 5 szynobusów dla połączeń obejmujących Podkarpacie.

Wartość całkowita to ponad 70 mln zł. Dodatkowo jeszcze marszałek nabędzie szynobus do obsługi połączeń międzywojewódzkich realizowanych przez województwa: małopolskie, podkarpackie, śląskie i świętokrzyskie. Koszt zakupu – ponad 18 mln zł, a kolejny nabytek to trójczłonowy zespół trakcyjny o napędzie elektrycznym (za 21 mln zł).

Wspomniane już 5 szynobusów dla Przewozów Regionalnych to: dwa dwuczłonowe zespoły trakcyjne o napędzie elektrycznym, dwa trójczłonowe o napędzie elektrycznym i jeden dwuczłonowy zespół trakcyjny o napędzie spalinowym. Pojazdy te maja trafić do naszego regionu do 2015 roku.

Dotąd województwo podkarpackie jest właścicielem 10 autobusów szynowych (w tym trzy dwuczłonowe i 7 jednoczłonowych), które są w dyspozycji Przewozów Regionalnych, 7 aut szynowych udostępnione jest w formie użyczenia, 3 w formie dzierżawy.

and

do “Marszałek zakupi 7 szynobusów”

 1. gozdzik1993

  Szkoda tylko, że te szynobusy nie pojadą przez Mielec, bo PKP PLK chce zlikwidować tę linię kolejową. Źródło:Kurier kolejowy.eu i hejmielec.pl. http://www.hej.mielec.pl/miasto2/aktualnosci/art2807,kolejarze-chca-zamknac-linie-kolejowa-biegnaca-przez-mielec-ruszaja-protesty.html
  http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/11391/ZNPK-zna-linie-ktore-PLK-chca-zamknac.html

 2. dodo

  niech ktoś pomyśli nad sensownym malowaniem pojazdów bo ta kolorystyka żólto-czerwona jest okropna
  a do tego dochodzi reklama środków unijnych za które sfinansowano zakup na całym boku pojazdu brrr.
  Inne województwa nie naklejają wielkiej reklamy tylko małą informację a i kolorystyka jest lepsza np. woj lubelskie- granatowo szara. Chyba nie brakuje ludzi z elementarnym poczuciem estetyki

  http://www.rpo.lubelskie.pl/front/page/get/221/article_id:163/

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.