Marszałka Karapytę broni już tylko radny Brzostowski. Ale za to jak!

Radni PiS domagali się rezygnacji marszałka, ale ten chce dalej pełnić ten urząd. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Jest wniosek o odwołanie marszałka. Głosowanie nad nim dopiero za miesiąc.

Radni koalicji złożyli na piątkowej (26.04) nadzwyczajnej sesji Sejmiku wniosek o odwołanie marszałka Karapyty. Stało się tak pomimo tego, iż sam zainteresowany nie złożył spodziewanej przez radnych rezygnacji. To oznacza, że Karapyta będzie marszałkiem jeszcze co najmniej 30 dni, bo dopiero po takim czasie wniosek będzie głosowany na Sejmiku. Cała nadzwyczajna sesja była niezwykle gorąca i odbyła się w świetle kamer największych telewizji.

Kontrowersje radnych PiS wzbudziło uzasadnienie wniosku, które ograniczyło się w zasadzie do stwierdzenia, że powodem jest zaistniała sytuacja. – Chcemy poznać uzasadnienie – mówił przewodniczący klubu PiS Wojciech Buczak. – Kiedy my składaliśmy taki wniosek już 2 miesiące temu oskarżano nas, że to my szkodzimy województwu. Ale i tak zagłosujemy za odwołaniem – dodał.

Głos w dyskusji zabrali również obecni na sesji parlamentarzyści PiS. – Sprawa jest poważna. Nie możemy się śmiać z tego, że wizerunek Podkarpacia cierpi – mówił. – To jest gra w zielone czy jeszcze w coś innego? – pytał marszałka.

Sam Karapyta głosu w dyskusji nie zabrał, a jedynym radnym, który stanął w jego obronie był chyba tylko radny SLD Edward Brzostowski. – Zarzuty to nie wyrok. Ja też mogę pana posła oskarżyć, że pan dziewczynę za tyłek złapał i co? – powiedział rozbawiając wszystkich zebranych w sali. Z kolei wicemarszałek Cholewiński ograniczył się w zasadzie do przypomnienia cytatu z Biblii: „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem”. Pozostali radni koalicji PO-PSL-SLD i członkowie Zarządu w zasadzie się nie odzywali.

Poza marszałkiem ostra krytyka spadła również na twórców koalicji w Sejmiku Podkarpacia: posłów Jana Burego (PSL), Zbigniewa Rynasiewicza (PO) oraz Tomasza Kamińskiego (SLD). – Zabrakło im dzisiaj odwagi – grzmieli radni PiS.

Co dalej z samorządem województwa? Czy Mirosław Karapyta zostanie odwołany? Czytaj w poniedziałkowych „Super Nowościach”.

Arkadiusz Rogowski

13
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
WŁODZIMIERZ Z RZESZOWAzibilszpileczkaggalex126 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ambroży
Gość
Ambroży

To widać , słychać i czuć , podobnie jak 80 letniego Jerzego U?. A z takimi nie podyskutuje , zamiast biblii czzytaja nadal dawne „Nowe drogi”

Ambroży
Gość
Ambroży

Szanowny Panie Włodzimierzu – pomyśl na trzeźwo kto wypuszcza podejrzanego zagrożonego kara pozbawienia wolności do lat 10-ciu po kilku godzinach aresztu i w sytuacji gdy ten pomimo zebranych twardych dowodów NIE PRZYZNAJE się do WINY ??. Jakby się Pan poczuł na miejscu choćby jego podwładnych ,które złożyły zeznanie o zatrudnieniu za seks???
Co do jednego jestem pewien :brzydzę porównywaniem Kaczyńskiego z lobbystą radzieckim i rosyjskim Kwaśniewskim i także porównywaniem ich wykształcenia!. Co do burdelu pełna zgoda , ale tylko w UM Rzeszów, inna sprawą jest równość przestrzegania prawa i rozgrzanych sądów (w/g obecnego prezydenta).

WŁODZIMIERZ Z RZESZOWA
Gość
WŁODZIMIERZ Z RZESZOWA

NIE OBRAŻCIE SIĘ DYSKUTANCI, ALE JESTEŚCIE ANALFABETAMI POLITYCZNYMI. Tak ważna – dla wszystkich – wiadomość, była i jest dla mnie wstrząsem i szokiem, nie z powodu robionych Panu Marszałkowi zarzutów, ale z powou istniejącego w Polsce burdelu prawnego. W KONSTYTUCJI III RP jest zapis w Art. 42: ” KAŻDEGO UWAŻA SIĘ ZA NIEWINNEGO, DOPÓKI JEGO WINA NIE ZOSTANIE POTWIERDZONA PRAWOMOCNYM WYROKIEM SĄDOWYM”. A w Polsce co się dzieje?. Pan Mirosław Karapyta, dzięki własnym zdolnościom, uczciwej nauce i pracy, ukończył studia, a potem doktorat. Zna obce języki (nie tak jak obaj Kaczory, tytułowane profesorami), odznaczony Krzyżem Orderu OO Polski, nie mając… Czytaj więcej »

Ambroży
Gość
Ambroży

Zawsze Maryja Zawsze Różaniec A prawda nasza Wyjdzie na szaniec Głos wołającej Polski Polska zmęczona swój ciężar nosi Dziś Cię mój Chłopcze O pomoc prosi – Zacznij się modlić Za mnie w Krucjacie! Błagam Cię,proszę Mój Polski Bracie!! W ostatnich latach Krwawię ,utykam z Unii ciężarem już z mapy znikam Zacznij się modlić za mnie w Krucjacie Błagam Cię ,proszę Mój Polski Bracie! Kradną i kradną szukają zysku Kraj rozprzedany! Jestem w ucisku… Zacznij się modlić za mnie w Krucjacie Błagam Cię,proszę Mój Polski Bracie! Prawdę ukryli Sieją zgorszenie Łapą zgarniają Ojczyzny mienie Zacznij się modlić za mnie w Krucjacie… Czytaj więcej »

kysyprzemysl
Gość
kysyprzemysl

Polsko , Polsko Kraju nasz , – dziwnych ludzi w Rządzie masz. Nie ma w śród nich społeczników, – ale pełno szabrowników. Gdy do władzy się dostają, – wpierw o kasę się pytają . Rozglądają się na boki , – gdzież tu zrobić jeszcze skoki. Tam w większości takich wielu, – co po trupach a do celu. Bliźnich wcale to nie widzą, – mówić się o biedzie wstydzą. Boga wcale się nie boją, – a w Kościele z przodu stoją. Znak pokoju przekazuje, – klęska bliźnich go raduje . Dajcie spokój Karapycie, – choćby zgrzeszył . Grzechy ,,tycie”. W Polsce… Czytaj więcej »

szpileczka
Gość
szpileczka

Chłop z wiochy wyjdzie, ale wiocha z chłopa nigdy. A na Podkarpaciu szaro, BURO i ponuro. ZSL-owskie Buraki się poswarzyły, więc wkrótce zginą w zupie (wyborczej) – jak mawiał Jan Brzechwa.

gg
Gość
gg

Cham, chamem na wieki wieków, amen!

alex126
Gość
alex126

NIEMA co gdybac poczekajmy jak sprwy sie zakoncza .

kysyprzemysl
Gość
kysyprzemysl

Choć nie lubię Karapyty , – nie chcę aby był dobity. Teraz On jest jakiś inny, – i ,,Chłop” mówi, że nie winny. A tu takie CBA, – różne też afery ma. I jak kto też podskakuje, – to afery się montuje. Co to ,,CBA” , dziś jest , – to my wiemy także też. Różne tu afery były, – ale dziwnie się skończyły. Radni ponoć miesiąc mają, – zanim ,,K” też odwołają. W między czasie to zbadają, – może i ,,pozacierają”. Bo Wam powiem bardzo szczerze, – że nikomu dziś nie wierzę. I nie sztuka dobić leżącego, – sztuką… Czytaj więcej »

zibil
Gość
zibil

dobre, brawo:)

radca prawny
Gość
radca prawny

Powinien byc odsuniety od pelnienia funkcji, a raczej NIE DOPOPUSZCZONY, az sparawa zostanie zakonczona w sadzie. NA BEZPLATNY WON !!

orest
Gość
orest

czyli tam wszyscy są tacy sami? Skoro sie zamknęli po słowach Cholewińskiego?
“Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem”. Jeden wart drugiego!

Ambroży
Gość
Ambroży

Tylko stare wino jest ponoć dobre?. EB w wieku Papieża Franciszka po swoich bogatych aferalnych i nie rozliczonych do dziś spraw nie może liczyć na ponowne ogłupienie elektoratu, choć mu się to śni . Tym bardziej musi razić jeśli postawione zarzuty sprowadza do faktu poklepania dziewczyn po tyłku?. Oj stary zbereźniku , wstyd na takie poglady , bądź co bądź pełniącego funkcję peerelowskiego ministra?.