Masakra na drogach, motocykliści ginęli na potęgę

Tak wyglądał tuż po wypadku motor 22-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego, który w Baszni Górnej zderzył się ze skuterem, którym podróżowali 15 i 16 latek. Wszyscy ponieśli śmierć.

ŁĘŻANY, BASZNIA GÓRNA. Zaledwie w jeden dzień doszło do 5 śmiertelnych wypadków z udziałem kierowców jednośladów.

Tak tragicznej soboty nie było już dawno. Zaledwie w jeden dzień na drogach Podkarpacia życie straciło rodzeństwo z powiatu krośnieńskiego oraz 22, 16 i 15 latkowie z powiatu lubaczowskiego. Co łączy te tragedie? Wszystkie ofiary podróżowały jednośladami.

Dochodziła godz. 19.30, gdy na krajowej “dziewiątce” w miejscowości Łężany w powiecie krośnieńskim (niedaleko Miejsca Piastowego) doszło do pierwszej tragedii. 29-letni mężczyzna, kierowca motocykla i jego 21-letnia pasażerka, rodzeństwo z powiatu krośnieńskiego, dosłownie wbili się w volkswagena. Ze wstępnych ustaleń wynika, że motocyklista wyprzedzał lewym pasem inne samochody i wtedy podobny manewr, rozpoczął osobowy volkswagen. Doszło do zderzenia, motocykl uderzył jeszcze w barierę ochronną. Rodzeństwo nie miało najmniejszych szans na przeżycie. Oboje zginęli na miejscu. Podróżujące vw tuaregiem cztery osoby, mieszkańcy Limanowej i Przemyśla wyszły z wypadku bez szwanku. Policjanci ustalili, że kierowca volkswagena, 36-letni mężczyzna był trzeźwy.

22-latek umarł na drodze. Dwójka nastolatków zmarła w szpitalu
Zaledwie dwie godziny później, na trasie Basznia Dolna – Lubaczów wydarzył się kolejny, tragiczny w skutkach wypadek. Około godz. 21.30 w Baszni Górnej w powiecie lubaczowskim zderzył się motocykl prowadzony przez 22-latka, ze skuterem, którym podróżowali 15 i 16 latek. Kierowca motocykla zginął na miejscu. Nastolatkowi w stanie ciężkim trafili do szpitala, w którym walczyli o życie. Niestety pomimo wysiłków lekarzy, zmarli. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem na skrzyżowaniu dróg, uderzył w tył skręcającego w lewo skutera. 22-letni motocyklista, mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, zasiadł za kółkiem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Katarzyna Szczyrek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.