Mastalerz zaprzysiężony

TARNOBRZEG. Norbert Mastalerz złożył ślubowanie i wygłosił expose

W obecności Rady Miasta, naczelników tarnobrzeskiego magistratu, współpracowników i najbliższej rodziny Norbert Mastalerz złożył prezydenckie ślubowanie, podziękował ustępującemu Janowi Dziubińskiemu i wygłosił expose.
Wczoraj, o godzinie 12, w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyło się zaprzysiężenie nowego prezydenta, który w drugiej turze wyborów zdobył ponad 60 procent poparcia.

Zanim Norbert Mastalerz złożył ślubowanie przewodniczący Rady Miasta Dariusz Kołek podziękował odchodzącemu prezydentowi.

– Myślę, że mieszkańcy Tarnobrzega nigdy nie zapomną ile pan dla nich zrobił – powiedział Kołek i wręczył Dziubińskiemu ogromny kosz kwiatów. – Nowemu prezydentowi przewodniczący rady życzył, by tak jak zapowiadał, znalazł czas dla wszystkich mieszkańców miasta i zapewnił, że jeśli tak się stanie, radni na pewno mu pomogą.

Nowy prezydent Tarnobrzega w obecności radnych, naczelników, współpracowników oraz najbliższej rodziny zapowiedział, że nie obejmuje stanowiska po to, by rządzić i dzielić, ale chce służyć mieszkańcom miasta.

– Obejmuję ten urząd bez cienia tryumfalizmu – powiedział Mastalerz. – Mój cel to wprowadzenie w życie mojego programu wyborczego, czyli piramidy potrzeb mieszkańców, a najważniejsza sprawa to rozwój gospodarczy miasta i stworzenie nowych miejsc pracy.

Podczas wczorajszej uroczystości nie padły nazwiska najbliższych współpracowników, czyli wiceprezydentów, skarbnika i sekretarza miasta. Jedyna osoba z najbliższego otoczenia nowego prezydenta, która oficjalnie potwierdziła, że będzie grać w jego drużynie to Wojciech Malicki, nowy rzecznik prezydenta miasta.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments