Matka Boża Mielecka niezgodna z prawem?

Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu wiąże się z obrazem, który znajduje się w ołtarzu głównym kościoła pod tym samym wezwaniem.

MIELEC. Radni złamali konkordat, głosując w sprawie Maryjnego Patronatu dla Mielca?

Czy Matka Boża Nieustającej Pomocy powinna zostać patronką Mielca? – Opinia mieszkańców jest różna. Dlatego powinniśmy przeprowadzić konsultacje społeczne – uważa radny PO Edward Małek. O opinię ludzi nie pytali jednak pozostali rajcy, którzy w piątek (8 bm.) wyrazili zgodę na obwołanie MBNP patronką Mielca. Nie obyło się bez kontrowersji i emocjonalnych spięć, głównie między przedstawicielami PiS-u i PO.
Z inicjatywą nadania miastu patronatu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystąpiło do Rady Miasta Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej. – Kult Maryjny jest żywy w Mielcu od wielu lat. Nasilił się tuż po II wojnie światowej, kiedy na terenie budującego się osiedla fabrycznego powstawała parafia p.w. MBNP – przekazuje Józef Witek, szef Promocji Miasta.

 

Wojciech Broda PO from supernowosci on Vimeo.

Więcej w Super Nowościach

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marika
Marika
8 lat temu

Mielec to ma szczęście jeżeli chroni się pod płaszczem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
Mam nadzieję, że wierni czynią to od dawna nie czekając na uchwałę radnych.

Na świecie miasta mają swoich patronów. Jest to chluba dla miasta. Nawet Paryż ma Świętą Genowefę i jak co to modli się do swojej Patronki. Czyż Mielec gorszy od innych miast?

zz
zz
10 lat temu

Lepsz parada gejów?????????? Bardziej po europejsku????????????

pryszczaty
pryszczaty
10 lat temu

Proponuję zmienić nazwę Mielec na jakąś patriotyczno-katolicką,postawić kilka pomników jeszcze bo kandydatów na patronów dosypało jak nigdy,pozostały ulice ,ronda ,parki ,skwery,szkoły a, nawet urzędy .Fajnie by to brzmiało urząd miejski im………….. . i proboszcza na burmistrza wybrać.Sama zaś Huta ,była im Waryńskiego -może przecież być np.Gosiewskiego-jak go wyniosą na ołtarze to doda się tylko świętego.Jestem zdecydowanie za .Władza władzą a, naród wie co robić i okazuje się że nawet nieszczęscia jakie nas ostatnio spotykają mogą mieć pozytywny wpływ na społeczeństwo ba, nawet na pokolenia całe