Matka Boża z Guadalupe nawiedzi Rzeszów

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Uroczystości związane z nawiedzeniem kopii cudownego obrazu potrwają cały tydzień.

Uroczystą procesją, wprowadzeniem i powitaniem obrazu o godz. 18 w sobotę rozpoczną się uroczystości nawiedzenia kopii cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe w Kościele Akademickim św. Jadwigi Królowej przy al. Rejtana w Rzeszowie. Będą trwały aż do 18 lutego.

W czasie tygodniowego nawiedzenia kopii cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe każdy dzień zostanie poświęcony modlitwom w innych intencjach, przygotowanych pod kątem różnych grup i stowarzyszeń. Będą to więc modlitwy w intencji  obrony życia i kobiet, rodziny, środowisk akademickich, o uwolnienie z nałogów, nową ewangelizację, za ojczyznę i mężczyzn. Przewidziano też konferencje tematyczne.

Codziennie o godz. 15 zaplanowano modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego, o godz. 17.30 modlitwę różańcową w intencjach dnia, a o godz. 21 Apel Jasnogórski.

Program uroczystości:

Sobota, 11 lutego
godz. 18.00 – uroczysta procesja, wprowadzenie i powitanie obrazu (Rycerze Kolumba)
msza św. i kazanie – ks. bp Kazimierz Górny, ordynariusz rzeszowski;
po mszy św. czuwanie  – Zakon Rycerzy Kolumba z rodzinami;
godz. 21.00 – apel i zakończenie czuwania.

Niedziela, 12 lutego
Dzień modlitw w obronie życia i w intencji kobiet
godz. 6.30 – różaniec
godz. 7.00 – msza św.
Konferencja – “Na czym polega zło in vitro?” mgr Jacek Kotula
godz. 9.00, 10.30, 12.00 – msze św.;
po mszy o godz. 12 konferencja – “Ogólnopolskie działania w obronie życia” – dr inż. Antoni Zięba;
godz. 14.00 – Radujmy się życiem – msza św. z kazaniem dla dzieci;
od godz. 15.00 do godz. 17.00 – czuwanie (Oaza);
godz. 16.30 – różaniec w intencjach dnia – Rycerze Kolumba z rodzinami;
godz. 17.00 – msza św.;
godz. 20.00 – msza św. za powołanych i o powołania w parafii.

Szczegółowy program uroczystości można znaleźć na stronie internetowej  parafii św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie: www.kosciol-akademicki.rzeszow.pl oraz na plakacie poniżej.

kk

 

do “Matka Boża z Guadalupe nawiedzi Rzeszów”

 1. o_Onufry

  Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia, godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne aby obnażać prawdziwe oblicza kościelnych oszustów, dewiantów i zbrodniarzy, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, którzy na twarzach nosili i noszą faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale ser¬ca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą, rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi!
  Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
  Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki” ? (Ap 18. 4).

 2. o_Onufry

  Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie rzymsko-katolickich faryzeuszy, tych konsekrowanych szamanów, agentów UB i SB, pedofilów i innej maści seksualnych dewiantów, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w świątyniach, i pierwsze miejsca na ucztach; którzy pasożytują i pożerają domy moherowych wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok. [ Marek Ewangelista

 3. ks_bzdeciarz

  ale ciemnota na podkarpaciu ma sie dobrze a wiadomo ze klechy na ciemnych zeruja od setek lat

  • Mariusz

   Lehman Brothers, Madoff, Zuckerberg, Monsanto… w Stanach to dopiero mają nasrane, żeby tak dać się rżnąć.
   Kościół Katolicki może sobie w porównaniu z takimi naciągaczami za wyciąganą z Polski forsę kupić co najwyżej paczkę dropsów.

   • zombi

    ludziska w tym galicyjskim ciemnogrodzie będą się modlić do jakiegoś balwana,do kopii podobno cudownego obrazu.To znaczy ,ze kazdy może namalować jakiegos bochomaza i twierdzic ze to prawdziwa bozia

 4. CIBIK

  szczyt zabobonu, w dodatku w „akademickim” kościele. alleluja i do przodu!

 5. rzeszowiak

  A jezeli Matka Boska Rzeszowska nie bedzie jej lubiec to co sie stanie ?

 6. ekar

  Ciekawy jestem co dobrego można powiedzieć o rycerzach Kolumba? Wykład będzie pewnie miał jakiś Indianin.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.