Matka próbowała przemycić synowi marihuanę w zakładzie karnym

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Pracownicy Zakładu Karnego w Załężu ujawnili próbę wniesienia niedozwolonych środków odurzających. Wezwani na miejsce policjanci potwierdzili, że ujawniona substancja to marihuana. Przeznaczone dla syna narkotyki kobieta ukryła w odzieży wnuczki. Obydwie mieszkanki Gliwic zostały zatrzymane.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Podczas kontroli odwiedzających zakład karnych kobiet strażnicy ujawnili przy nich ukryty susz roślinny. Narkotyki próbowała wnieść na teren zakładu karnego 66-letnia kobieta odwiedzająca syna. Susz zapakowany był w cztery zawiniątka zrobione z palców lateksowych rękawiczek i ukryty w odzieży jej 13-letniej wnuczki.

Wezwani na miejsce policjanci przy użyciu testera potwierdzili, że ujawniona substancja to marihuana w ilości 4,5 grama. Kobieta oraz 13-latka zostały zatrzymane i przewiezione do komisariatu. Na miejscu potwierdziła, że narkotyki przeznaczone były dla jej syna. Kupiła je od nieznanego mężczyzny dzień wcześniej na bazarze w Gliwicach.

Chcąc uniknąć kontroli marihuanę ukryła w odzieży wnuczki. Podczas przesłuchania kobieta przyznała się do posiadania narkotyków. Grozi jej za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili również, że udział 13-letniej wnuczki w całym zdarzeniu był nieświadomy.

tc/KMP Rzeszów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o