Max wybrał Gdańsk

Mikael Max

Szwed Mikael Max który w sezonie 2010 był jednym z autorów awansu Marmy-Hadykówki Rzeszów do Speedway Ekstraligi związał się rocznym kontraktem z Lotosem Gdańsk.

Sezon 2010 Max zakończył ze średnią biegową 2,158 punktu na wyścig i został sklasyfikowany na 8. pozycji wśród wszystkich zawodników I ligi.
– Mikael był brany pod uwagę jako zawodnik rezerwowy, ale wątpię aby zgodził się na taką rolę. Zresztą Szwed bardzo dużo zrobił dla rzeszowskiego żużla, by teraz musiał zadowolić się rolą zawodnika oczekującego – mówił na początku grudnia trener rzeszowskiej drużyny, Dariusz Śledź.

– Max powinien być jednym z naszych liderów. Jest to co prawda żużlowiec dość zaawansowany wiekowo, ale w poprzednim sezonie udowodnił, że stać go na skuteczną jazdę. Poza tym Szwed bardzo dobrze zna pierwszoligowe tory, a to był również jeden z czynników, który zadecydował o zakontraktowaniu go – powiedział prezes gdańskiego klubu Maciej Polny.

Warunki startów w zespole znad Bałtyku uzgodnili także rodacy Szweda, Magnus Zetterstroem i Thomas H. Jonasson. Wcześniej umowy przedłużyli: Dawid Stachyra, Renat Gafurow, Damian Sperz i Paweł Hlib, a nowy kontrakt parafował Darcy Ward.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments