Mecz debiutantów na Podpromiu

Po 4-letniej przerwie, kadra futsalu ponownie zagra mecze na Podkarpaciu. Dziś o godz. 18 w hali na Podpromiu pojedynek z Mołdawią. Fot. Wit Hadło

FUTSAL. – Kadra wraca na Podkarpacie, gdzie do tej pory atmosfera zawsze była kapitalna. Wierzę, że wspaniały doping doda nam wszystkim skrzydeł – mówi przed meczami w Rzeszowie i Krośnie trener polskiej reprezentacji, Klaudiusz Hirsch.

Dziś w Rzeszowie i jutro w Krośnie reprezentacja Polski w futsalu zmierzy się z Mołdawią. Początek obu spotkań, na który wstęp jest wolny o godz. 18. – Na pewno jest to niewygodny rywal, liczę jednak na rozpoczęcie pracy od zwycięstw – mówi Klaudiusz Hirsch, dla którego dzisiejszy mecz w Rzeszowie będzie debiutem na stanowisku szkoleniowca polskiej reprezentacji.

– Reprezentacja futsalu wraca na Podkarpacie po 4-letniej przerwie. Mogę obiecać, że nie będą to jedyne mecze kadry w naszym regionie. Chcemy także gościć reprezentacje kraju na dużym boisku. Wiadomo, że nie mamy szans na mecze pierwszej reprezentacji, ale na pojedynki reprezentacji młodzieżowej nasz region, w tym Rzeszów na pewno zasługuje – mówił podczas wczorajszej konferencji w rzeszowskim ratuszu prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Kazimierz Greń, który 12 grudnia ma otrzymać oficjalną nominację na prezesa Komisji Futsalu. Również w tym samy dniu oficjalną nominację na trenera polskiej reprezentacji futsalu ma otrzymać Klaudiusz Hirsch. – Wierzę, że jest to człowiek z głęboką charyzmą. Rozmawiałem z nim parokrotnie i właśnie jego zaproponowałem prezesowi Bońkowi na trenera kadry futsalu. Nowa kadra, nowe nadzieje. Spotkałem się z kadrowiczami wczoraj przed południem. Wiedzą doskonale, po co przyjechali do Rzeszowa, o co będą walczyć w najbliższym czasie. Będziemy budować na nowo to, co było kiedyś dobre w PZPN, a co za tym idzie w futsalu – dodał Greń.

Rewanż za październik
Obie reprezentacje nie zagrają ze sobą po raz pierwszy. Podczas ubiegłorocznych październikowych spotkań biało-czerwoni zremisowali 1-1 i przegrali 2-4. Dzisiejsze spotkanie w Rzeszowie nie będzie debiutem jedynie dla trenera Hirscha. Również w powołanej przez niego reprezentacji znalazło się czterech debiutantów. – Są zawodnicy, którymi jestem zainteresowany, jednak z różnych przyczyn nie powołałem ich na mecz w Rzeszowie i Krośnie. Powołując zawodników, myślałem z pewną perspektywą. Chciałbym do tej kadry wprowadzać jak najwięcej obiecujących, młodych zawodników. Warto im dawać szanse właśnie poprzez trening, pobyt na zgrupowaniu, być może debitu w kadrze właśnie po to, aby w przyszłości mogli oni stanowić o sile tej reprezentacji kontynuuje trener biało-czerwonych.

Hala robi wrażenie
Polscy kadrowicze, którzy zamieszkali w rzeszowskim Hotelu Prezydenckim trenowali wczoraj w hali na Podpromiu dwukrotnie. – Hala Podpromie robi wrażenie. Jeszcze większe zrobi na pewno z kibicami na trybunach. Zależy nam na tym, aby tę piękną dyscyplinę sportu, jaką jest futsal prezentować w miejscach, gdzie ludzie chcą to oglądać, a właśnie takim miejscem jest Podkarpacie – kończy trener Klaudiusz Hirsch

– Miałem okazję grać już z reprezentacją w Rzeszowie. Pamiętam, że atmosfera na meczach była świetna, pełne trybuny, gorący doping. Cieszę, że mogłem wrócić do reprezentacji. Nieraz tak bywa, że plany zawodowe nie pozwalały na grę, ale teraz udało mi się pogodzić obie sprawy. Po rozmowie z trenerem jeszcze raz podjąłem tę rękawice i mam nadzieję, że w ranking powrócimy na to miejsce, które zajmowaliśmy w latach 2007-08 – dodał kapitan polskiej reprezentacji Bartosz Łeszyk.

Krajowy skład Mołdawian
– Mam nadzieje, że dzisiejszy i jutrzejszy mecz jeszcze zawęzi współpracę między obiema federacjami. Dla nas jak i dla polskiej reprezentacji będzie to kolejny etap przygotowań do przyszłorocznych eliminacji mistrzostw Europy 2014. Zagramy wyłącznie zawodnikami, którzy na co dzień występują w lidze mołdawskiej. Jedynym “obcokrajowcem” będzie Nicolae Neagu, na co dzień grający w Pogoni 04 Szczecin. Zabraknie natomiast piłkarzy z klubów cypryjskich – informował podczas wczorajszej konferencji opiekun ekipy Mołdawii, Vladimir Vusati.

POLSKA – MOŁDAWIA
Rzeszów – Hala Podpromie
środa – godz. 18

Marcin Jeżowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o