Mecz prawdy przy Solskiego

PiA�karze Stali muszA� byA� przygotowani na twardA� walkA� przez 90 minut. DziA� w Mielcu pojawi siA� bowiem lider i gA�A?wny kandydat do awansu - MiedA? Legnica. Fot. Stal Mielec

PiA�karze Stali muszA� byA� przygotowani na twardA� walkA� przez 90 minut. DziA� w Mielcu pojawi siA� bowiem lider i gA�A?wny kandydat do awansu – MiedA? Legnica. Fot. Stal Mielec

NICE I LIGA. Dzisiejszy pojedynek z liderem MiedziA� Legnica zbiegnie siA� z 79. urodzinami Stali. Oby byA�o co A�wiA�towaA�.

13 punktA?w w piA�ciu wiosennych meczach, A?elazna defensywa i pierwsze miejsce w tabeli – oto wizytA?wka niepokonanej w tym roku Miedzi Legnica, ktA?ra w A�rodA� wieczorem przeegzaminuje biaA�o-niebieskich z Mielca. – To spotkanie pozwoli uzyskaA� odpowiedA? na pytania, w jakim miejscu jesteA�my, o co chcemy graA� i czy tak szybko moA?emy marzyA� o ekstraklasie – podkreA�la Zbigniew SmA?A�ka, trener Stali.

Ostatnie dni byA�y dla podkarpackiego zespoA�u frustrujA�ce. Mielczanie przegrali pierwszy tegoroczny mecz, z Rakowem CzA�stochowa, choA� juA? w 8 minucie objA�li prowadzenie. Dali sobie wbiA� trzy gole, prezentujA�c niespotykanA� wrA�cz nonszalancjA� w obronie. JuA? po analizie feralnego pojedynku SmA?A�ka ogA�osiA�, A?e konieczna jest poprawa mentalnoA�ci zawodnikA?w. – Nie moA?e byA� tak, A?e po zdobyciu bramki caA�y czas muszA� krzyczeA�, A?ebyA�my byli bardziej zaangaA?owani. PrzyjeA?dA?a druA?yna lepsza od Rakowa, grajA�ca w piA�kA� na poziomie ekstraklasy. Musimy byA� gotowi na twardy bA?j przez 90 minut – tA�umaczy opiekun Stali, ktA?ra zajmuje piA�te miejsce, do lidera traci 6 punktA?w, ale do wicelidera GKS-u Katowice tylko dwa. Wynik dzisiejszej konfrontacji moA?e byA� kluczowy dla przyszA�oA�ci Stali choA�by i z tego powodu, A?e juA? w sobotA� mielczanie zameldujA� siA� przy Bukowej w stolicy GA?rnego AslA�ska. Gdyby urwali punkty Miedzi, wrA?ciA�aby wiara w to, A?e piA�kny sen moA?e siA� speA�niA� juA? tego lata. Do meczu z faworytem Nice I ligi dojdzie w 79. rocznicA� zaA�oA?enia klubu przez pracownikA?w PZL Mielec. Nie trzeba dodawaA�, jakiego prezentu A?yczA� sobie w klubie z Solskiego.

W I rundzie w Legnicy Stal zremisowaA�a 0-0, ale wtedy MiedA? nie byA�a tak mocna. W 2018 roku ekipa Dominika Nowaka nie przegraA�a meczu, a rywali miaA�a zacnych. 3-1 z OdrA� Opole, 2-0 z ZagA�A�biem Sosnowiec, 2-0 z Wigrami SuwaA�ki, 2-0 z BytoviA� i 1-1 z Chrobrym GA�ogA?w budzA� szacunek. Po cztery trafienia zanotowali Fabian Piasecki i Mateusz PiA�tkowski i na tA� parA� napastnikA?w obroA�cy Stali muszA� zwrA?ciA� bacznA� uwagA�. Ponadto w dobrej formie znajduje siA� eksreprezentant Polski Wojciech A?obodziA�ski, za reA?yseriA� odpowiada Fin Petteri Forsell, dla ktA?rego to ostatni dzwonek, by zaistnieA� w piA�ce przez nieco wiA�ksze P. ZresztA� powiedzmy sobie szczerze: w Legnicy nie wyobraA?ajA� sobie braku awansu. Klub zrobiA� wiele, by odgoniA� demony przeszA�oA�ci. Zadaszono trybuny, zainstalowano system podgrzewania murawy, w kasie znajduje siA� 8 milionA?w zA�, dwukrotnie wiA�cej, niA? w Stali.

Czy zatem MiedA? ma jakieA� sA�abe punkty? – Ten zespA?A� posiada bardzo mocnA� kadrA�, lecz z kaA?dym moA?na wygraA�. Trzeba byA� odwaA?nym i konsekwentnym, a bA�dzie dobrze – przekonuje Bartosz Nowak, pomocnik Stali, ktA?ry kiedyA� byA� piA�karzem Miedzi.

Legniczanie bardzo dobrze czujA� siA� na obcych boiskach (23 punkty w 12 meczach), ale i oni wracali do domu z pustymi rA�koma. Polegli w Olsztynie, Chorzowie i Katowicach.

NaleA?y siA� spodziewaA� zmian w skA�adzie gospodarzy. Po kartkach wrA?ci A�rodkowy obroA�ca i kapitan Krzysztof Kiercz, do dyspozycji SmA?A�ki powinien byA� juA? napastnik Dejan DjermanoviA�. Niewykluczone, A?e na A�awkA� powA�druje Josip SoljiA�. DoA�wiadczony Chorwat w starciu z Rakowem zanotowaA� zbyt duA?o prostych strat. A�adna z nich nie zakoA�czyA�a siA� utratA� gola, ale MiedA? to inna pA?A�ka. Tam takich bA�A�dA?w nie wybaczajA�.