Mecze będzie można obejrzeć na telebimach

To, gdzie powstaną telebimy nie jest jeszcze przesądzone. Najprawdopodobniej będą dwie lokalizacje: w Rynku i przy centrum handlowym. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Strażacy przygotowują plany zabezpieczeń na czas EURO 2012.

Kibice EURO 2012 będą mogli obejrzeć mecze na specjalnie ustawionych telebimach w rynku i na wewnętrznym placu rzeszowskiego centrum handlowego. Strażacy już opracowują program zabezpieczenia powiatu przed mistrzostwami w piłce nożnej.

- Powstaną tzw. zorganizowane punkty oglądania meczy. Sprawa jest na razie w toku. Teraz robimy rozpoznanie i opiniujemy projekt w oparciu o ustawę o imprezach masowych – wyjaśnia bryg. Waldemar Wilk, komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Urzędnicy miejscy planują wydzielenie w rynku stosunkowo niewielkiej (30xm15m) części palcu przy scenie. Zmieści się na niej do 300 osób. Na wewnętrznym placu Millenium pomieści się dużo więcej kibiców.. Tą organizacją zajmie się jednak prywatna osoba.

Na czas meczów we Lwowie strażacy zorganizują specjalne zabezpieczenia. – Na trasie E4 w Trzcianie od 7 czerwca do 2 lipca będzie ustawiony specjalny posterunek straży, tak aby w razie wypadku ich czas dojazdu był znacznie krótszy – dodaje Waldemar Wilk. Podobnie będzie na drogach krajowych DK19 i DK9, gdzie posterunki będą odpowiednio w Głogowie Małopolskim i Sokołowie Małopolskim.

Z kolei w dniach od 29 czerwca do 1 lipca na stadionie miejskim w Rzeszowie odbędzie się impreza kulturalna “Europejski Stadion Kultury”.

Ewelina Nawrot

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.