Mecze w piątek albo w…poniedziałek?

Trzecia liga nie przyspieszy z uwagi na mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie. Fot. Paweł Bialic

III LIGA. Prowadzący rozgrywki Lubelski ZPN nie zamierza ingerować w terminarz z powodu Euro 2012.

Piłkarze Resovii i Stali Rzeszów z powodu Euro na urlopy udadzą się już pod koniec maja. Ich koledzy z trzeciej ligi sezon zaczną i skończą dużo później. Mogą grać za to o nietypowych porach.

Runda rewanżowa w III lidze lubelsko-podkarpackiej wystartuje zgodnie z planem 17 marca, ostatnia kolejka odbędzie się 23 czerwca. Natomiast 8 czerwca w Polsce i na Ukrainie rozpocznie się trzytygodniowe futbolowe szaleństwo – mistrzostwa Europy. Zwolennicy przyspieszenia kalendarza dla piłkarzy Stali Sanok i innych znaleźli się w mniejszości.

Nasz kibic to kibic telewizyjny
– Kluby nie były tym zainteresowane – tłumaczy Stanisław Sachajko, sekretarz Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który osobiście kontaktował się z przedstawicielami Karpat Krosno i zapewnia, że co najmniej połowa klubów z Podkarpacia (jest ich dziesięć – red.) chce grać zgodnie z terminarzem. – Nie bardzo rozumiem, skąd to całe zamieszanie – kontynuuje Sachajko – Iluż to kibiców z naszych terenów wyjedzie na mecze mistrzostw Europy? Zdecydowana większość obejrzy je w telewizji i trzecia liga w niczym im nie przeszkodzi.

Weekend to weekend
Sprawę „klepnie” zarząd Lubelskiego ZPN na spotkaniu 19 bądź 20 grudnia. Działacze pójdą jednak klubom na rękę i zgodzą się, jeśli te zdecydują się organizować spotkania w nietypowych terminach albo o wczesnych godzinach. – Jeśli obie strony dojdą do porozumienia, mogą sobie grać w piątek albo nawet w poniedziałek. Nie będziemy pobierać żadnych dodatkowych opłat z tego tytułu. Choć wydaje się, że taki scenariusz jest mało prawdopodobny. Kluby chcą zarobić parę groszy z biletów, a najwięcej ludzi przyjdzie na mecz w sobotę bądź w niedzielę – tłumaczy Sachajko. I zauważa, że reprezentacja Polski swoje mecze w grupie gra w piątki i we wtorek, kiedy zawodnicy III ligi spokojnie siedzą w domach.

Tomasz Szeliga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments