Medal dla prezydenta Ferenca za parking na…przystanku

Czy prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc działa zgodnie z prawem fundując w mieście “przystanko-parkingi”? - pyta Jerzy Cypryś. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Jeden z Radnych Miasta Rzeszowa zwrócił się z prośbą o przyznanie Medalu “W służbie Jej Deweloperskiej Mości” dla Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Polityka parkingowa w Rzeszowie ma się całkiem dobrze. Dzięki wsparciu ze strony prezydenta Miasta Rzeszowa Deweloperzy nie muszą martwić się o niedopatrzenia w umowach budów jeśli np. zabraknie im działki pod budowę parkingu – prezydent z chęcią odda grunt gratis.

W chwili, gdy “nieuważny” inwestor stawiając budynki mieszkalne na osiedlu Biała, przy ul. Miłej “zapomniał” w swoich planach uwzględnić parking na ponad 30 miejsc. Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, błyskawicznie i bezpłatnie przekazał na rzecz dewelopera dobra miejskie, bez zbędnych rozwiązań prawnych.

Uzasadnienie było jasne: ze względu na deficyt miejsc postojowych w mieście Rzeszowie. Takiego zapotrzebowania jednak wcześniej nie zaobserwowano. Pojawiło się dopiero w momencie, gdy deweloperowi zabrało miejsca na parking, który przecież powinien wygospodarować na posiadanej przez siebie działce. Jak jednak widać mógł liczyć na prezydenta Ferenca i podległych mu urzędników. – To oni bezpłatnie przekazali mu pas drogowy, będący mieniem miasta. – zauważa Jerzy Cypryś, radny Rzeszowa – To rażące przymykanie oka przez władze Rzeszowa, jeśli chodzi o przestrzeganie przepisów warunków zabudowy terenów podległych miastu. Na pewno jednak deweloper jest zadowolony z takiego działania – dodaje.

Nasz rozmówca ma pomysł jak “odwdzięczyć” się “kochanemu” prezydentowi, który tak dba o interesy wybranych. – Medalem “W służbie Jej Deweloperskiej Mości”.

***
W ostatnim czasie głośno jest w mediach o różnego typu nagrodach, które “kupuje” gospodarz naszego miasta. Po co jednak kupować prestiżowe nagrody zagraniczne, skoro obywatele sami chętnie ofiarują władzom miasta medale za “innowacyjność w ruchu drogowym”. Wszak Rzeszów to Stolica Innowacji.

Katarzyna Lewandowska

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
entuzjastaorestJózekxyziza Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
entuzjasta
Gość
entuzjasta

Podobna sytuacja byłaby na ulicy Forsycji w Rzeszowie, gdyby nie zdecydowany sprzeciw mieszkańców. Wielokrotne wizyty u Pana Prezydenta spowodowały, że dzisiaj mamy wybudowaną ulicę zgodnie z przepisami.
Ale i tak Pan Prezydent i deweloper wyszli na swoje, bowiem miejsca parkingowe z działki dewelopera zostały „przymusowo” przeniesione na ulicę i chodniki przylegające do tej ulicy za zgodą władz miasta.

orest
Gość
orest

to nie jest parking na…przystanku ale przystanek na parkingu a to zasadnicza różnica

Józek
Gość
Józek

Co w tej sprawie zrobił nauczyciel Cypryś jako radny Rzeszowa. Oprócz lamenciarstwa oczekujemy
konkretnych działań. Może czas rozliczyć tych radnych z osiągnięć i rozdawnictwa majątku miasta.
Rzeszowiacy do roboty rozpędzamy to towarzystwo.

xyz
Gość
xyz

Cierpliwie czekam do wyborów by „podziękować” Ferencowi i jego ekipie…

iza
Gość
iza

pan cypryś protestuje bo to jest koło jego domu ale jak autobusy nie jeździły tydzień to palcem nie kiwną wielki radny

ROMAN
Gość
ROMAN

przystanek jest faktycznie ” eksploatowany” tylko chwilę tj. oczekiwanie na autobus- wejście-wyjście / tyle a potem dalej nic się dookoła niego nie dzieje no i wódz w wyniku wyjątkowego oświecenia wpadł na świetny pomysł – czyli dwa w jednym – [ przystanek + parking w jednym ] to po prostu jest rewelacja światowa – byłem w 8 krajach świata czegoś takiego nie widziałem to po prostu jest SUPER – należy się kolejna nagroda, pomysł należy wprowadzić natychmiast w całej UNI – ile przybędzie miejsc parkingowych – czy ktoś to liczy ?

adam
Gość
adam

za to okragla kladka juz zystkala nazwe Aureola Ferenca

VV
Gość
VV

vide – remont podkarpackiej. tam dopiero jest cyrk.

pawel
Gość
pawel

I czy ktoś coś z tym zrobi? raczej nie