Medal dla prezydenta Ferenca za parking na…przystanku

Czy prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc działa zgodnie z prawem fundując w mieście “przystanko-parkingi”? - pyta Jerzy Cypryś. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Jeden z Radnych Miasta Rzeszowa zwrócił się z prośbą o przyznanie Medalu “W służbie Jej Deweloperskiej Mości” dla Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Polityka parkingowa w Rzeszowie ma się całkiem dobrze. Dzięki wsparciu ze strony prezydenta Miasta Rzeszowa Deweloperzy nie muszą martwić się o niedopatrzenia w umowach budów jeśli np. zabraknie im działki pod budowę parkingu – prezydent z chęcią odda grunt gratis.

W chwili, gdy “nieuważny” inwestor stawiając budynki mieszkalne na osiedlu Biała, przy ul. Miłej “zapomniał” w swoich planach uwzględnić parking na ponad 30 miejsc. Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, błyskawicznie i bezpłatnie przekazał na rzecz dewelopera dobra miejskie, bez zbędnych rozwiązań prawnych.

Uzasadnienie było jasne: ze względu na deficyt miejsc postojowych w mieście Rzeszowie. Takiego zapotrzebowania jednak wcześniej nie zaobserwowano. Pojawiło się dopiero w momencie, gdy deweloperowi zabrało miejsca na parking, który przecież powinien wygospodarować na posiadanej przez siebie działce. Jak jednak widać mógł liczyć na prezydenta Ferenca i podległych mu urzędników. – To oni bezpłatnie przekazali mu pas drogowy, będący mieniem miasta. – zauważa Jerzy Cypryś, radny Rzeszowa – To rażące przymykanie oka przez władze Rzeszowa, jeśli chodzi o przestrzeganie przepisów warunków zabudowy terenów podległych miastu. Na pewno jednak deweloper jest zadowolony z takiego działania – dodaje.

Nasz rozmówca ma pomysł jak “odwdzięczyć” się “kochanemu” prezydentowi, który tak dba o interesy wybranych. – Medalem “W służbie Jej Deweloperskiej Mości”.

***
W ostatnim czasie głośno jest w mediach o różnego typu nagrodach, które “kupuje” gospodarz naszego miasta. Po co jednak kupować prestiżowe nagrody zagraniczne, skoro obywatele sami chętnie ofiarują władzom miasta medale za “innowacyjność w ruchu drogowym”. Wszak Rzeszów to Stolica Innowacji.

Katarzyna Lewandowska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
entuzjasta
entuzjasta
8 lat temu

Podobna sytuacja byłaby na ulicy Forsycji w Rzeszowie, gdyby nie zdecydowany sprzeciw mieszkańców. Wielokrotne wizyty u Pana Prezydenta spowodowały, że dzisiaj mamy wybudowaną ulicę zgodnie z przepisami.
Ale i tak Pan Prezydent i deweloper wyszli na swoje, bowiem miejsca parkingowe z działki dewelopera zostały „przymusowo” przeniesione na ulicę i chodniki przylegające do tej ulicy za zgodą władz miasta.

orest
orest
8 lat temu

to nie jest parking na…przystanku ale przystanek na parkingu a to zasadnicza różnica

Józek
Józek
8 lat temu

Co w tej sprawie zrobił nauczyciel Cypryś jako radny Rzeszowa. Oprócz lamenciarstwa oczekujemy
konkretnych działań. Może czas rozliczyć tych radnych z osiągnięć i rozdawnictwa majątku miasta.
Rzeszowiacy do roboty rozpędzamy to towarzystwo.

xyz
xyz
8 lat temu

Cierpliwie czekam do wyborów by „podziękować” Ferencowi i jego ekipie…

iza
iza
8 lat temu

pan cypryś protestuje bo to jest koło jego domu ale jak autobusy nie jeździły tydzień to palcem nie kiwną wielki radny

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

przystanek jest faktycznie ” eksploatowany” tylko chwilę tj. oczekiwanie na autobus- wejście-wyjście / tyle a potem dalej nic się dookoła niego nie dzieje no i wódz w wyniku wyjątkowego oświecenia wpadł na świetny pomysł – czyli dwa w jednym – [ przystanek + parking w jednym ] to po prostu jest rewelacja światowa – byłem w 8 krajach świata czegoś takiego nie widziałem to po prostu jest SUPER – należy się kolejna nagroda, pomysł należy wprowadzić natychmiast w całej UNI – ile przybędzie miejsc parkingowych – czy ktoś to liczy ?

adam
adam
8 lat temu

za to okragla kladka juz zystkala nazwe Aureola Ferenca

VV
VV
8 lat temu

vide – remont podkarpackiej. tam dopiero jest cyrk.

pawel
pawel
8 lat temu

I czy ktoś coś z tym zrobi? raczej nie