Medalista na inaugurację

TAURON BASKET LIGA. Plaga kontuzji nawiedziła tarnobrzeski zespół.

W sobotę o godz. 19 meczem z brązowym medalistą ubiegłorocznych rozgrywek – Energą Czarnymi Słupsk, koszykarze Siarki Jezioro zainaugurują nowy sezon. Rywal tarnobrzeżan nie ukrywa, że chce poprawić wynik z poprzedniego sezonu, natomiast siarkowcy marzą o zakwalifikowaniu się do czołowej ósemki.

Słupszczanie chcą dostać się do finału Tauron Basket Ligi. Tuż przed startem sezonu są w wysokiej formie, co potwierdzili w turniejach i sparingach. Największym atutem zespołu trenera Dainiusa Adomaitisa jest niezwykle zbilansowany i wyrównany skład złożony z graczy zagranicznych (Stanley Burrell, Darnell Hinson, Scott Morrison, David Weave, Mantas Cesnauskis) i Polaków (Paweł Leończyk, Zbigniew Białek, Krzysztof Roszyk, Paweł Kikowski). – Do Tarnobrzega jedziemy po zwycięstwo, bo chcemy od początku ligi zadomowić się w czołówce – podkreśla Paweł Leończyk.

Marzenia o ósemce
W tarnobrzeskiej ekipie nastroje przed inauguracją są również bojowe, mimo że kłopotów kadrowych nie brakuje. Wojciech Barycz, Marek Piechowicz i Lamarhall Corbett narzekają na kontuzje. Dwaj pierwsi mają złamany palec, a Amerykaninowi doskwiera ból w plecach. Celem Siarki Jezioro w nowym sezonie jest osiągnięcie jak najwyższego miejsca w tabeli oraz włączenie się w walkę o play-off. – O miejscu w ósemce możemy jedynie marzyć – tonuje optymistyczne zapędy szkoleniowiec Siarki, Dariusz Szczubiał. – Mamy zespół złożony z zawodników pierwszo i drugoligowych więc na jakiej podstawie można mówić o ósemce? Z drugiej jednak strony, trzeba “drapać” jak najmocniej i być z dala od dna tabeli. Zespół jest ambitny ale niedoświadczony i nie można od niego wymagać cudów – mówi trener ekipy z Tarnobrzega.
Bilety na mecz kosztują 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy), 5 zł (wejściówka dla dzieci do lat 7 pod opieką rodziców i zorganizowanych grup uczniów). Organizatorzy zachęcają do zakupu karnetów w cenie 200 zł, które uprawniają do wejścia na wszystkie mecze sezonu zasadniczego jak i dalszej fazy.

Rafał Myśliwiec

SIARKA JEZIORO Tarnobrzeg – ENERGA CZARNI Słupsk
Sobota, godz. 19

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.