Memoriał dla “Okonia”. ZDJĘCIA

Podium 28. Memoriału im. Eugeniusza Nazimka. Stoją od lewej: Dawid Lampart, Rafał Okoniewski i Dawid Stachyra.

28. MEMORIAŁ IM. EUGENIUSZA NAZIMKA. Wczorajszy turniej oficjalnie zakończył sezon żużlowcy w stolicy Podkarpacia.

Zwycięstwem żużlowca PGE Marmy Rzeszów, Rafała Okoniewskiego zakończył się 28. Memoriał im Eugeniusza Nazimka. Wczorajsza impreza była jednocześnie jubileuszem 60-lecia sekcji żużlowej Stali Rzeszów oraz 20-leciem firmy Marma Polskie Folie.

Jubileuszowe obchody rozpoczęła msza święta w kościele Matki Bożej Saletyńskie. Po jej zakończeniu, już na stadionie odbyła się uroczysta prezentacja, połączona z wręczeniem honorowych odznaczeń i medali zawodnikom oraz zasłużonym dla  sekcji żużlowej osobom. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, do Rzeszowa nie dodarł ostatecznie gość specjalny niedzielnej imprezy, Jarosław Hampel, którego zatrzymały obowiązki ligowe w Szwecji. W stolicy Podkarpacia nie z powodu ważnych spraw rodzinnych nie zjawił się także były zawodnik rzeszowskiej Stali, Jan Krzystyniak. Były za to obecne inne ikony rzeszowskiego speedwaya, na czele z Januszem Stachyrą, Piotrem Winiarzem, Januszem Ślączką, Romualdem Januszem, Andrzejem Surowcem, Ryszardem Romaniakiem, Markiem Kępą i Dariuszem Śledziem. Wszyscy oni zaprezentowali się biegach pokazowych. – Fajnie było się spotkać po latach i powspominać stare, dobre czasy. Żużel bardzo się zmienił, ale nadal dostarcza wielu emocji i przyciąga na stadiony tłumy kibiców – mówili zgodnie żużlowi weterani.

Pod dyktando czwórki

Sam turniej od początku przebiegał pod dyktandu czwórki zawodników: Rafał Okoniewskiego, Dawida Lamparta, Macieja Kuciapy i Dawida Stachyra. Cała czwórka sprawę zwycięstwa rozstrzygnęła w dodatkowym, 13. biegu, który był jednocześnie wyścigiem o Puchar 20-lecia Marmy Polskie Folie. Żużlowcy PGE Marmy byli bliscy zameldowania się w komplecie na podium. Przeszkodził im w tym defekt Macieja Kuciapa na 3. pozycji. – Miło jest zakończyć sezon zwycięstwem i pożegnać się z kibicami – mówił Rafał Okoniewski, który w przyszłym sezonie nadal będzie bronił barw PGE Marmy.

Wyniki: 1. R. Okoniewski (Rzeszów) 10+3 (2,3,2,3), 2. D. Lampart (Rzeszów) 9+2 (2,1,3,3), 3. D. Stachyra (Gdańsk) 9+1 (3,3,1,2), 4. M. Kuciapa (Rzeszów) 10+d (3,2,2,3), 5. P. Miesiąc (Lublin) 7 (1,1,3,2), 6. K. Baran (Lublin) 7 (1,2,3,1), 7. J. Rempała (Łódź) 5 (3,0,1,1), 8. M. Fierlej (Lublin) 5 (1,0,2,2), 9. T. Rempała (Równe) 3 (0,2,1,0), 10. R. Trojanowski (Łódź) 4 (0,3,w,1), 11. M. Rempała (Opole) 2 (2,0,0,0), 12. Ł. Kret (Rzeszów) 1 (0,1,0,0).

ZOBACZ ZDJĘCIA!

mj

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.