Metoda „na kuferek” słowackiego małżeństwa

Fot. KMP

RZESZÓW. Kobieta i mężczyzna – obywatele Słowacji, zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału kryminalnego. Działając metodą „na kuferek” oszukali dwoje i okradli troje mieszkańców Rzeszowa. Wyłudzili w ten sposób ponad 16 000 złotych.

Sposób działania oszustów był zawsze bardzo podobny. Podchodzili do wybranej osoby z prośbą o pożyczenie pieniędzy na leczenie członka rodziny, który uległ wypadkowi i przebywa w szpitalu. Mieli posiadać przy sobie pieniądze tylko w dolarach. Potrzebując pilnie środków na leczenie rzekomo poszkodowanego bliskiego proponowali wymianę waluty na złotówki. W zamian za przekazywane kwoty wręczali poszkodowanym zamkniętą mosiężną kłódką saszetkę z rzekomą zawartością dolarów. Po wymianie odjeżdżali w nieznanym kierunku. Później okazywało się, że w saszetce zamiast obiecanych dolarów znajdowały się pocięte paski papieru. W okresie od czerwca do sierpnia działając w ten sposób oszukali i okradli trzy osoby na kwotę 1500, 5000 i aż 10000 złotych.

Zawiadomieni o procederze policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców. W toku podjętych czynności na podstawie zebranych informacji ustalono, że oszustami jest małżeństwo ze Słowacji. W czwartek funkcjonariusze ustalili, że poszukiwane osoby będą przebywać w Krasnymstawie. Udali się tam kryminalni i wieczorem około godziny 19 zatrzymali podejrzewaną dwójkę. 47-letni mężczyzna i 43-letnia kobieta zostali przewiezieni do Rzeszowa i osadzeni w policyjnym areszcie.

Przy zatrzymanych ujawniono i zabezpieczono przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw. To czarna saszetka, zamykana mosiężną kłódką zawierająca pocięte kartki papieru, trzy niewielkie kłódki, dwa pudełka imitujące pliki banknotów 100 dolarowych. Zabezpieczono również znaczną kwotę pieniędzy. Zabezpieczone kwoty pokryją w całości poniesione przez poszkodowanych straty. Podczas przesłuchania kobieta przyznała się do kradzieży, a mężczyzna do 2 oszustw. Obecnie w sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające.

Grozi im kara do 5 i do 8 lat pozbawienia wolności.

tc/KMP

do “Metoda „na kuferek” słowackiego małżeństwa”

 1. pies na baby

  Zastanawiające jest to, dlaczego obrażamy braci słowiańskich Słowaków, a nie napiszemy po imieniu, że to nie Słowacy, tylko cyganie ze słowackim paszportem. Jak my Polacy mamy się czuć z podobnymi komentarzami, np. z Anglii, gdy jakiś „nasz” morales zrobi coś złego w tym kraju, a będą pisać, że polak?

 2. adrian

  tyle sie mowi i pisze, ale jak widac naiwnych to nie brakuje poprostu szkoda slow

 3. dany

  jakim trzeba być frajerem żeby się zgodzić na takie coś? no powiedzcie mi? powiem tak,nie zal mi tych okradzionych,bo z takimi głowami jakie oni muszą mieć to niech teraz płaczą w pościel ze kasy nie ma,szacunek dla tych co wymyślili taki sposób żeby kasę kroić i za to ze takich frajerów wynaleźli hahahahah

 4. ROMAN

  gonić dziadostwo tam skąd przyszło.

 5. rzeszowiak

  skur…..y no ,cwaniaki słowackie myśleli że tutaj jest ciemnota i każdy da się nabrać na ich oszustwo, niech zdechną w pier** załęskim.

 6. pies na baby

  Założę się, że to małżeństwo ze Słowacji to po prostu cyganie

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.