Mężczyzna spadł czy skoczył?

PRZEMYŚL. Tajemnicza śmierć na budowie obwodnicy

W niedzielę, około południa na placu budowy przemyskiej obwodnicy znaleziono zwłoki mężczyzny, który najprawdopodobniej spadł z 50-metrowego dźwigu. 33-latek nie miał szans na przeżycie upadku z takiej wysokości. Lekarz z karetki pogotowia, po przybyciu na miejsce stwierdził zgon i zawiadomił policję.

Ciało 33-letniego mieszkańca Przemyśla znaleźli pracownicy firmy ochroniarskiej podczas rutynowego obchodu. Nie zauważyli, żeby przed wypadkiem ktoś kręcił się po terenie. Zmarły nie był pracownikiem firmy prowadzącej roboty. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora pracowali policyjni śledczy. – Wykonaliśmy oględziny i zebraliśmy materiał, który pozwoli wyjaśnić przyczyny tej tragedii – mówi Mirosław Dyjak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. – Nie wykluczamy możliwości, że mężczyzna targnął się na życie, co wyjaśni prowadzone przez nas dochodzenie – dodaje. Dziś zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która określi m.in. dokładny czas zgonu mężczyzny.

Nie wiadomo w jakim celu mieszkaniec Przemyśla wszedł na teren budowy i wspiął się na „żurawia”. – Przebieg budowy obwodnicy jest dokładnie obserwowany przez mieszkańców i często przez nich fotografowany. Już wcześniej, na innych naszych placach budowy zdarzało się, że ludzie wychodzili na żurawie wieżowe, by zrobić ciekawe zdjęcie – mówi Sławomir Barczak, dyrektor Regionu Rzeszów Mota-Engil Central Europe. – Nigdy nie doszło do takiego wypadku, niestety tym razem było inaczej – dodaje. Być może 33-latek właśnie z takim zamiarem wszedł na plac budowy. – Nie da się zabezpieczyć całego terenu. Stawiamy tablice ostrzegawcze, ale ludzie je ignorują – tłumaczy Sławomir Barczak. Już wczoraj budowlańcy wrócili do pracy.

Komentarz:

Sławomir Barczak, przedstawiciel firmy budującej obwodnicę

Placem budowy interesują się mieszkańcy miasta, którzy nierzadko wchodzą na tereny oznakowane jako niebezpieczne, ignorując tablice ostrzegawcze narażają swoje zdrowie i życie.

Ewa Faber

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments