Mężczyzna został ugodzony nożem

TARGOWISKA, pow. krośnieński. Ranny przeżył tylko dzięki natychmiastowej operacji. Podejrzany o zranienie już jest w areszcie.
W piątek wieczorem, koło sklepu spożywczego w Targowiskach doszlo do o awantury. 29-latek został ugodzony nożem w serce. Na szczęście szybko trafił na stół operacyjny, interwencja lekarzy uratowała mu życie.

W sobotę policjanci ustalili, sprawcą może być 25-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe. Mężczyzna został zatrzymany. W czasie przesłuchania przyznał się do zadania ciosu nożem, zaprzeczył jednak, że chciał zabić 29-latka. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że w trakcie zajścia obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. W pobliżu byli w tym czasie również inni świadkowie, ale także oni spożywali wówczas alkohol, co utrudnia odtworzenie przebiegu zdarzenia.

Na podstawie zebranych dowodów i w oparciu o opinię biegłego lekarza, zatrzymanemu mężczyźnie prokurator przedstawił ostatecznie zarzut usiłowania zabójstwa 29-latka. Za ten czyn podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat. Wczoraj krośnieński sąd tymczasowo aresztował 25-latka na okres 3 miesięcy.

ac