Mężczyźni wolą kolor czerwony

Fot. Archiwum

To, że mężczyźni wolą blondynki było jasne od premiery filmu z Marylin Monroe pod tym tytułem. Ale to, że kobiety ubrane na czerwono są bardziej pociągające dla mężczyzn – to wynik najnowszych badań psychologów z USA i Austrii .

Badania omawiane w tygodniku „Sunday Telegraph” dowiodły, że w czerwonym kryje się silny sygnał sugerujący, iż kobieta może być bardziej otwarta na erotyczne podchody ze strony mężczyzn. Czerwony ma sugerować też, że mężczyzna nie dostanie kosza…
W ramach eksperymentu 96 Amerykanom i Austriakom podzielonych na trzy grupy pokazano identyczne fotografie tych samych, średnio atrakcyjnych kobiet w średnim wieku, ubranych w sukienki o różnych kolorach: czerwonym, białym i zielonym.
Mężczyzn pytano też o tym, jakie mają subiektywne wyobrażenie o otwartości kobiet na fotografiach na kontakt seksualny.

Za atrakcyjniejsze uznano kobiety ubrane na czerwono. Mężczyźni byli pod wrażeniem, że to właśnie one są bardziej komunikatywne i mogą się nimi zainteresować, jako partnerami seksualnymi.

Psycholog społeczny, który kierował badaniami, sądzi, że wynik eksperymentu dowodzi, że człowiek nadal ma wspólne cechy z małpami, od których się wywodzi. Wskazuje, że samice pawiana odsłaniają gołe połacie jasnoczerwonej skóry dając tym samym do zrozumienia, że są gotowe skojarzyć się seksualnie z samcem.

PAP Life, anja

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments