Miał być bazar, jest… tor wyścigowy

Kiedy kupcy z okolic stadionu przeniosą się na plac przy ul. Sportowej? Fot. Autor

MIELEC. Około półtora miliona złotych kosztowało przygotowanie terenów przy ul. Sportowej pod bazar. Od lipca b.r. handlować tam mieli kupcy, którzy funkcjonowali przy stadionie Stali. Tymczasem mamy październik i plac przy ul. Sportowej stoi pusty. – Zamiast bazaru zafundowaliśmy za dużą ilość pieniędzy… tor wyścigowy dla samochodów – ironizuje radna Elżbieta Moskal. – Czekać tylko, jak się porozwalają tam ogrodzenie – przestrzega.       

Prezydent Janusz Chodorowski znaczną zwłokę w przenosinach bazaru na plac przy ul. Sportowej tłumaczy robotami na stadionie. – Obecnie trwa modernizacja płyty boiska, jak również wymiana trawy na boisku bocznym – przekonuje. – To spowodowało, że obok placu przy ul. Sportowej przerzucaliśmy dużo ziemi. Jak tylko wyprowadzimy technologicznie tę część dookoła, na pewno będziemy starać się przenieść tam targowisko – obiecuje.

- Obecnie targowisko funkcjonuje na starej części. W tym roku lub na przełomie z 2013 r. zostanie ono przeniesione na plac przy ul. Sportowej. To teren odpowiednio do tego przystosowany: zamykany, z monitoringiem i posiadający wszystkie inne elementy, które powinno spełniać targowisko. Nie ma żadnych zamiarów, dotyczących przeznaczenia tego terenu na coś innego – zapewnia Chodorowski.

pg

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.