Miał być tylko parking. Będzie Pawilon Różanka?

Właściciele Grand Hotelu chcą, aby na terenie obecnego parkingu przy ul. Dymnickiego (boczna ul. Słowackiego) powstał taki obiekt. Potrzebują jednak na to zgody radnych. Fot. MWM Architekci

RZESZÓW. Inwestorzy Grand Hotelu zmieniają plany wobec cennej działki w centrum Rzeszowa, którą miasto oddało za teren przy hali na Podpromiu.

W piątek w Ratuszu odbyła się dyskusja na temat planu budowy nowoczesnego budynku, który roboczo został nazwany Pawilonem Różanką, tuż obok galerii handlowej przy ul. Słowackiego. Dokładniej chodzi o plan zagospodarowania dotychczasowego parkingu, który należy do właścicieli Grand Hotelu.

Inwestorzy chcą, aby powstał obiekt, który stworzy mieszkańcom i klientom hotelu miejsce do spędzania wolnego czasu. Mają się w nim pojawić m.in. restauracje i sale spotkań, a pod nim prawdopodobnie dwupoziomowy parking. Kontrowersje budzą dwie rzeczy: wygląd budynku i zmiana planu przeznaczenia działki.

Zbyt nowoczesny?
Obiekt ma mieć przeszklony parter, dzięki temu powiększy się przestrzeń. Kolejne piętra mają być otoczone nowoczesną zabudową, która została zainspirowana różanymi łodygami. – Obiekt jest ciekawy, fajny, ale czy to jest miejsce dla niego? – pytali radni. Zdaniem niektórych, centrum miasta powinno być architektonicznie jednolite. – Utarło się przeświadczenie, że mamy historyczne centrum miasta i że należy unikać współczesnej architektury – bronił projektu Maciej Łobos, architekt z pracowni MWM Architekci.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Pełna prezentacja projektu na: http://www.mwmarchitekci.pl/projects.php?pid=66

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
v99
v99
6 lat temu

Mieszkańcy się cieszą. piętrowy parking to spaliny. A tak parking będzie pod ziemią a u góry ładna architektonicznie bryła.Taki sam rodzaj elewacji zastosowano w Krakowie przy Wiśle w Domu Crikoteka.

maniek
maniek
8 lat temu

możecie podać nazwiska urzędników, którzy wydali zgodę na budowę tego gów…???

Komar
Komar
8 lat temu
Reply to  maniek

Faktycznie dzisiejsza młodzież i dzieci mają problem z czytaniem ze zrozumieniem… to była zaledwie prezentacja pod dyskusję.

maniek
maniek
8 lat temu

to będzie jeszcze wstrętniejsze jak ten moloch obok, zdaje się że p. Podkulski został strącony z tronu, są jeszcze inni, więksi niszczyciele miejskiej przestrzeni, stolica innowacji = stolica tandety

Kaktusik
Kaktusik
8 lat temu

I jak zwykle miało być coś innego a będzie co sobie inwestor zamarzy, ot cały Rzeszów. Powinni mu zabrać tę działkę i zwrócić jego obok podpromia niech sobie tam buduje. Żenada po raz kolejny.

Kasprzak
Kasprzak
8 lat temu

Tandetny projekt!! Tego typu kaszany Tworzą studenci architektury na PRz