Miał ponad 6 promili alkoholu w organizmie

Fot. Archiwum

KROSNO. Dla większości ludzi stężenie alkoholu we krwi na poziomie 4-5 promili prowadzi do śmierci. Od tej reguły nie brak jednak wyjątków, a jeden z nich odnotowano w ubiegłym tygodniu w Krośnie. Zawartość alkoholu w organizmie pijanego mężczyzny przekroczyła śmiertelną dawkę o połowę.

Do szpitala trafił nieprzytomny mężczyzna z drobnymi obrażeniami głowy. Pacjent miał objawy zatrucia alkoholem i został znaleziony na klatce schodowej budynku, w którym mieszka. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzną tym jest 51-letni krośnianin. Tego dnia zauważył go wynajmujący sąsiednie mieszkanie lokator, który niezwłocznie zorganizował pomoc.
Przeprowadzone w szpitalu standardowe badania nie wykazały u mężczyzny żadnych istotnych urazów. Okazało się natomiast, że zmierzony poziom stężenia alkoholu w jego krwi wyniósł… 6,3 promila. Kiedy kilka godzin później mężczyzna odzyskał świadomość, nie był w stanie powiedzieć co się z nim wcześniej działo.
pad/KMP
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
BRZOZOWIACY
BRZOZOWIACY
9 lat temu

„Wczoraj 49-letnia mieszkanka Golcowej jadąc toyotą yaris spowodowała kolizję uszkadzając volkswagena lupo. Kierująca autem kobieta była pijana. Miała 3,24 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 16.30  na ulicy Kościuszki w Brzozowie. Jak ustalili policjanci kierująca toyotą yaris wykonując manewr skrętu  w lewo, zjechała na lewy pas jezdni i tam zderzyła się z volkswagenem lupo. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci sprawdzili trzeźwość obydwu kierujących kobiet. Okazało się, że sprawczyni kolizji, kierująca toyotą kobieta była pijana. Badanie alkomatem wykazało 3, 24 promila alkoholu w organizmie. Już zatrzymano jej prawo jazdy. Teraz … Czytaj więcej »