Miała 2,6 promila – opiekowała się dziećmi

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Wezwani przez pracowników MOPS funkcjonariusze policji interweniowali w mieszkaniu, gdzie nietrzeźwa matka opiekowała się dziećmi. Badanie alkomatem wykazało u  kobiety ponad 2.6 promila zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dziećmi zaopiekowała się siostra matki.

W mieszkaniu przebywała dwójka dzieci, dziewczynka w wieku 5 lat i 4-letni chłopiec. Kontakt z matką był utrudniony z powodu jej stanu. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało w organizmie 28-latki ponad 2,6 promila alkoholu. W mieszkaniu panował ogólny nieporządek, jednak dzieci nie wyglądały na zaniedbane. Nie miały również widocznych obrażeń i były pogodne.

Na miejsce przybyła siostra kobiety, która przejęła opiekę nad dziećmi. Nietrzeźwa matka trafiła do izby wytrzeźwień. W sprawie przeprowadzone zostaną czynności wyjaśniające. Jeżeli swoim postępowaniem matka naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi jej odpowiedzialność karna. W sprawie dalszej opieki nad dzieckiem decyzje podejmie sąd rodzinny.

tc/KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jacek
jacek
8 lat temu

Znam tą sytuacje i to nie pierwszy raz że matka tych dzieci jest pijana,praktycznie opiekę nad nimi sprawuje jej siostra i szwagier,to oni dbają o ich wyżywienie i tylko dzięki nim te dzieci są takie jakie są.Zgoda że trzeba by jej odebrać prawa do opieki nad dziećmi ale opiekę trzeba by przyznać siostrze i szwagrowi bo dzieci są do nich mocno przywiązane.Pracownicy socjalni powinni też zainteresować się tym że brat tej kobiety znęca się nad nią bije ją i kopie po całym ciele.Do tego mieszka razem z nią ,tej kobiecie trzeba pomocy w pozbyciu się brata sadysty alkoholika i narkomana.Skierować… Czytaj więcej »