Miało być 350 tys., a jest 600 tys. zł na świąteczne światełka

Miasto obiecuje, że w tym roku na oświetlenie pójdzie nie 700 tys. zł jak w poprzednim roku, ale 600 tys. zł. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Nie lepiej, żeby miasto kupiło własne światełka, zamiast co roku wynajmować? – pytają radni.

– Na świąteczne światełka miało pójść 350 tys. zł, a z gazet dowiedziałam się, że w budżecie na ten cel zarezerwowano znacznie więcej, bo 600 tys. zł – podnosi temat na sesji Rady Miasta Rzeszowa, Jolanta Kaźmierczak, radna PO. – To bardzo duża kwota. Nie lepiej jej przeznaczyć ją na coś innego?

Radna proponuje również, aby umieścić światełka na co trzeciej, a nie co drugiej latarni, dzięki czemu koszty wynajmu światełek znacznie by się obniżyły. Jej propozycja nie spotkała się z aprobatą. – Może na co piątej? Albo co szóstej? – kpi Bogusław Sak, radny Rozwoju Rzeszowa. – To są święta! Nie rezygnujmy z tego! Okres oświetlenia i tak skróciliśmy do minimum – dodaje.

Inny pomysł ma Marta Niewczas, radna RR. – Nie lepiej zainwestować w swoje oświetlenie, zamiast co roku wynajmować od jednej i tej samej firmy? – proponuje. – Myśleliśmy o tym, ale to się nie będzie opłacało – twierdzi Janina Filipek, skarbnik miasta. Swoje przysłowiowe “trzy grosze” dorzuca też prezydent miasta. – Skoro są specjalistyczne firmy, żeby świadczyły poszczególne usługi, to trzeba z nich korzystać – mówi stanowczo Tadeusz Ferenc.

Można taniej!
Przypomnijmy, że w tym roku prezydent planuje oświetlić miasto przez dwa miesiące (od 6 grudnia do końca stycznia). Od 2008 roku wszystkie przetargi wygrywa jedna i ta sama firma: ODEON s.c. Wszystko wskazuje na to, że będzie tak i w tym roku.

W ubiegłym roku władze miasta na światełka wydały około 700 tys. zł. Dla porównania w Warszawie na świąteczne iluminacje poszło 400 tys. zł, a w Białymstoku 150 tys. zł. Można? Można!

Ewelina Nawrot

13
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
monoRomuśklemensiasaddSados Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mono
Gość
mono

Przecież dziewczynka z zapałkami z Baśni Andersena też głodna w wigilijny wieczór w przystrojonym mieście stała.
Biedne dzieci choć głodne nasycą się widokiem światełek w mieście. Łatwiej będzie im kolendować.

Romuś
Gość
Romuś

Z prezydentem Ferencem jest jak z demokracją. Nie jest idealny, ma sowje wady i wpadki, ale nikt jeszcze nie wymyślił lepszego. Taka prawda !

klemensia
Gość
klemensia

Ponoć ma energii braknąć w zimie i wyłączą południowo-wschodnią Polskę wiec dzidziuś sobie światełka podłączy do d*** ….. ;) co by miastu uroku dodać

sadd
Gość
sadd

tak zle i tak nie dobrze ! ilu ludzi tyle zdan ! jakby nie bylo swiatelek to byly by pytania dlaczego?? inne miasta maja tylko nie my! przynajmniej widac na co ida pieniadze a tak to bylyby pytania na co ida bo na swiatelka nie ma a tak to sa ! jak dla fajnie sie przejsc ulicami w zimie gdzie sa fajne swiatelka ! a jak nawet by nie bylo swiatelek to te pieniadze i tak by do „biednych” nie trafily, wiec lepiej ze sa wesolych swiat ;p

Sados
Gość
Sados

a może biedych wspomóc na święta zamiast światełek

ruskowsianin
Gość
ruskowsianin

Szczodry dziad z cudzej torby daje !!
Roznice powinien zaplacic Ferenc z wlasnej kieszeni.

Stary - Stefan
Gość
Stary - Stefan

Z tymi światełkami to jest taki problem którego nie jest w stanie pojąc zwykły zjadacz chleba z Rzeszowa . Więc wszystko wam wytłumaczę – Jest sobie taka firma z Gliwic na imię jej ODEON dekoracjami miast zajmuję od ładnych paru lat . Produkcja dekoracji w okresie letnim a zyski z wynajmu w okresie zimowym ale zaraz zaraz dlaczego wynajmu ? – a to dla tego aby zarobić na nich w następnym roku czyli dzisiaj Rzeszów a za rok Gdańsk jedynym problemem jest jak wygrać przetarg w tych miastach i wielu innych i jak ustawić przetarg aby nikt inny nie miał… Czytaj więcej »

blokers
Gość
blokers

a może do świątecznych swiatełet dokupić dynamo na pedały i do kręcenia zagonić Tadka i tych nieudacznych rajców w ramach rekreacji

oleg
Gość
oleg

Ludziska co wy piszecie taki Prezydent cudowny a wy takie bluzgi na nim wieszacie , powiniście jeszcze w kościele dac na mszę aby żył jeszcze ze 100 lat i prezydentował z hwałą rzeszowowi.

olgierd
Gość
olgierd

A może jakieś grające przez 24 h światełka. Bylibyśmy najbardziej innowacyjni w UE. A jeszcze jakby to połączyć z fontannami to już byłby absolutny hit.

Stefan
Gość
Stefan

I tutaj widać, ze role sie odwróciły. To prezio wymysla cokolwiek, a radni radni szukają uzasadnienia, ze jest to świetny pomysł, który zapewni nam i naszym dzieciom świetlana przyszłość. Drodzy Rzeszowianie, przy następnych wyborach zastanówcie się trochę na jakiego debila głosujecie, bo potem przez 4 lata namiesza tak, że dzieci nasze będa jeszcze płacić za ich głupotę.

abc
Gość
abc

tadziu idź zna całość jakie 600tys daj 6mln a co…. zgodnie ze stara zasada zastaw się a postaw….
i pomyśleć, że teraz komuchy świętą obchodzą

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Widać że radnym Rozwoju Rzeszowa łatwo wydaje się cudze pieniądze.
Czemu te światełka nie zostały do tej pory kupione ????
I tak co roku my Mieszkańcy tracimy kilkaset tysięcy złotych.