Miasto chce budowy zaplecza na Stadionie Miejskim

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Sam projekt inwestycji ma pochłonąć z budżetu ponad 215 tysięcy złotych.

Ruszył przetarg na wykonanie projektu budowy zaplecza sportowego pod trybunami dla Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Miasto chce wydać na jej budowę nawet 2 miliony złotych.

W maju 2012 roku zakończono budowę wschodniej trybuny Stadionu Miejskiego. Zamiast oddać do użytku trybunę wraz z pełnym zapleczem, miasto postanowiło podzielić te zadania. Dopiero w kwietniu wyłoniony zostanie wykonawca projektu, a od projektu do jego realizacji miną kolejne miesiące, jeżeli nie lata. Choć rzecznik prezydenta Maciej Chłodnicki zapowiada, że miasto chce ruszyć z budową jesienią, to różnie może być w praktyce.

Przypomnijmy, że w grudniu informowaliśmy Państwa o usterkach, jakie wykryto na nowej trybunie. Komisja Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta stwierdziła, że dach nowej trybuny stadionu przecieka. Zaobserwowano tam pojawiające się pęknięcia i ubytki betonu, ale usterki pojawiły się też na odrestaurowanej starej trybunie. W niektórych miejscach kostka brukowa w otoczeniu trybuny się zapada. Czy tego typu usterki nie przesuną terminu rozpoczęcia kolejnej inwestycji? Najprawdopodobniej tak.

Co ma powstać na zapleczu trybuny? Toalety dla sportowców oraz kibiców, szatnie dla sportowców, pomieszczenia dla służb medycznych oraz sędziów, sala w której przeprowadzane będą badania antydopingowe, dwie sale konferencyjne, siłownia, bufety oraz pomieszczenia i stanowiska dla dziennikarzy. Za sam projekt miasto zapłaci nawet 215 tysięcy złotych.

Blanka Szlachcińska

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ROMANpolaczekolek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

no tak „polaczek” masz całkowitą rację – obiekt powinien tak wyglądać jak na wizualizacjach z tym że coś stanęło bo
-w Białymstoku – budują/ w Bielsku-Białej budują/ w Tychach zaczną budować / w Łodzi za 200 milionów budują /w Gliwicach na 10 -tysięcy widzów gotowy / w Zabrzu za 190 milionów przebudują / w Lublinie za 136 milionów zaczną budować/
a u nas chcą budować zaplecze – oby skończyli w tym stuleciu.

polaczek
Gość
polaczek

olek puknij sie w pusty łeb tak porządnie jak nie przyniesie skutku to jeszcze raz aż do osiągnięcia celu . stadion powinien być jeszcze rozbudowany czyli powinny powstać kolejne trybuny

olek
Gość
olek

Wybudowano nowe trybuny i co z tego kiedy teraz stadiom miejski to skarbonka bez dna.Czy miasto stac na dokładanie do tej nierentownej inwestycji a miało byc inaczej.Kto odpowiada za zarzadzanie tym obiektem sportowym i jakie są straty od czasu budowy.