Miasto chce z działek wyciągnąć 10 mln zł

Tak pod koniec 2014 roku będzie wyglądało centrum handlowe Bella Dolina.Fot. Mayland Real Estate

RZESZÓW. Przy ul. Lubelskiej francuska firma Mayland zamierza wybudować centrum handlowe

Władze miasta chcą uzyskać ponad 10 mln zł za sprzedaż działek przy ul. Lubelskiej o łącznej powierzchni ponad 2 hektarów. Taka cena wywoławcza figuruje w ogłoszonym przetargu. Zakupem tego terenu zainteresowana jest francuska firma Mayland Real Estate, która chce tam wybudować centrum handlowe Bella Dolina.

Teren do sprzedaży przy ul. Lubelskiej – zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego – to obszar przeznaczony pod usługi, zieleń i parkingi. Francuska firma Mayland Real Estate w tej okolicy ma już blisko 30 hektarów ziemi i zamierza do tego jeszcze “dorzucić” kolejne 2 hektary. Deweloper chce tam zbudować centrum handlowe o powierzchni prawie 90 tysięcy metrów kwadratowych.

Inwestycja miała już rozpocząć się w 2010 roku, ale firma Mayland miała problemy z zakupem wszystkich gruntów potrzebnych do realizacji tego przedsięwzięcia. Jest jednak szansa, że po wakacjach budowa może ruszyć. Pierwsi klienci w nowym centrum handlowym Bella Dolina będą mogli zrobić zakupy na Boże Narodzenie w 2014 roku.

- Centrum handlowe będzie różnić się od typowych galerii, które już funkcjonują w Rzeszowie. -  informuje Jarosław Więckowski z Mayland Real Estate. – Będą to parterowe, przestrzenne pawilony. Ściany będą przeszklone, a jasne wnętrza pełne zieleni. Przy głównym wejściu usytuowany zostanie zielony skwer z łąką i strumykiem, nad którym klienci będą mogli przejść drewnianą kładką.

Zieleni nie zabraknie też na zewnątrz galerii Bella Dolina. Wokół dróg dojazdowych i parkingów posadzonych zostaniu setki drzew i krzewów. W centrum będzie można nie tylko kupować, ale i wypoczywać. Będą tam restauracje i bary. Zaplanowano też otwarcie największego w regionie hipermarketu. W centrum handlowym znajdą się też stosika znanych marek odzieżowych.

Mariusz Andres

do “Miasto chce z działek wyciągnąć 10 mln zł”

 1. rzeszowiak

  do kubek – a co ty masz kolo do centrów handlowych w rzeszowei wolałbyś aby łąka rosła na ich miesjcu ?? nie zwarzasz na plusy ile miejsc pracy tworzy się dziekim takim sklepom wielkopowierzchniowym ?

 2. domin

  Rzeszów się nazywa stolicą innowacji, jeszcze dlaeko jej do innowacji jak z tąd do Afryki albo jeszcze dalej, sklep na sklepie i nic poza tym wstyd dla tego miasta….

 3. kubek

  kolejne centrum handlowe a gdzie jest k…wa aqupark, te galerie pokolei poupadaja niedługo otworza city c. to inne poupadają w tym millenium…szokkk tylko centra sie u nas buduje i wstyd dla władzy rzeszowskiej….

 4. ht

  zajrzałem na info , ale znowu to nie zakład produkcyjny tylko kolejny kupiec wyciągający pieniądze z naszej kieszeni !!

 5. orest

  o i co na to p.Podkulski? Jego galerie przy tej z dużym parkingiem wysiadają

 6. Stefan

  Maylad i tak nic nie zdziała, dopóki jedynie słuszny inwestor nie zakończy swojej galerii i nie zgarnie najemców. A zanosi się, że to jeszcze potrwa.

 7. HANKA BOHNA

  TAK POWOLI WLASNIE GINIE NASZA PLANETA! HEKTAR, HEKTAR,HEKTAR – BETONUJEMY I NIE ZDAJEMY SOBIE SPRAWY ZE „GLOWA ZJADA WLASNY OGON”. CZLOWIEK TO ISTOTA PAZERNA I GLUP…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.