Miasto dołoży aż 60 tysięcy zł do hucznego otwarcia nowego terminala w Jasionce

Na rzeszowskim Rynku zagra Golec uOrkiestra. Fot. MWMedia

RZESZÓW. Wokół kryzys, a urzędnicy znów wydają na igrzyska.

Radni zgodzili się wspomóc marszałka w organizacji uroczystości otwarcia nowego terminala w Porcie Lotniczym w Jasionce. Ratusz da na ten cel 60 tys. złotych, które w połowie mają pokryć koszty koncertu na rzeszowskim Rynku. Zagra Golec uOrkiestra.

Uroczystości związane z oddaniem do użytku nowego terminala zaplanowano aż na trzy dni (!): od 19 do 21 kwietnia. Rzeszów partycypuje w kosztach imprezy przekazując kwotę 60 tys. zł.

- Jak wygląda podział kosztów pomiędzy miasto i marszałka oraz koszty całej imprezy? – dopytywał Antoni Kopaczewski z PiS.

Wiceprezydent Stanisław Sienko nie umiał podać całkowitych kosztów imprezy. – My pokrywamy połowę kosztów koncertu, który zaplanowano na Rynku – wyjaśnił. Sienko nie wiedział też, czy w otwarciu terminala partycypuje gmina Trzebownisko, na terenie której leży lotnisko.

- Lekką ręką wydajemy pieniądze na koncert, ale od dwóch lat nie brakuje pieniędzy na regulację Przyrwy i Młynówki – bulwersował się Jerzy Jęczmienionka z PiS. – Wnioskuję o zapisanie podobnej kwoty na ten cel.

Jaka gwiazda zgarnie więc 120 tys. zł za występ na Rynku? Według prezydenta Sienki ma być to prawdopodobnie Golec uOrkiestra. Być może wystąpią też inni wykonawcy. Mimo pewnych wątpliwości większość radnych poparła uchwałę.

Przypomnijmy, że na sylwestrowy koncert Budki Suflera miasto wydało aż 130 tys. złotych. Tymczasem zespół zagrał z playbacku…

***

Pomysł, by świętować aż przez trzy dni otwarcie nowego terminala wydaje się sporym przegięciem. Urządzanie z tej okazji specjalnego koncertu jest przegięciem jeszcze większym. Szkoda, że samorządowcy nie zauważają tej “oczywistej oczywistości” i mimo kryzysu nie liczą się z pieniędzmi podatników. Wolą lekką ręką pompować je do prywatnych kieszeni przebrzmiałych “gwiazd”.

kk

do “Miasto dołoży aż 60 tysięcy zł do hucznego otwarcia nowego terminala w Jasionce”

 1. komentator

  65 tys koncert + ridery 25 + scena 10 + hotele dla zespołu 5 + inne wydatki 5 i mamy 110 tys za koncert

 2. Borjan

  na wiele remontów ulic w rzeszowie brakuje pieniędzy ,a tu sobie lekka ręka wydają pieniądze .kpina .No cóz jak sie wydaje nie ze swojego to tak jest …Ale obawiam sie ,że to jest przedsmak tego co nas czeka ,bo w czerwcu na stadion kultury miasto chce wydać dużo ,dużo więcej kasy .Czerwcowa impreza ma kosztowac cos chyba ok 3 mln zł ….

 3. Czytelnik

  Ale bracia Golec mają reklamę, pisze się o kwocie 60 tyś przy okazji ich koncertu. Ciekawe czy tyle kosztuje ich występ, bo jeśli tak to za Budkę S przepłacili i to jeszcze za playback.

 4. asdf

  Gdzie były supernowości jak miasto wydało 100 tys na koksowniki… Lotnisko promować warto lublin nie śpi kraków tez

 5. asdf

  Popatrzcie sobie na Wrocław… biedny będzie pieniądze wydawał na odmulanie kanału a resztę trzymał w skarpecie… bogaty inwestuje i promuje bo wie że to się opłaca… a pieniądze sie zwracają… Zaścianek..

  • wrocław/rzeszów

   Wczoraj uroczyście otwarto nowy terminal we Wrocławiu.
   Zadanie dla ciebie ile trwała impreza?, ile Wrocław wydał na tę imprezę? Dodam, że Wrocław jest gospodarzem Euro 2012!
   Po sprawdzeniu podrzuć liczby i nie pisz głupot.
   Promocja Wrocławia to coś czego Rzeszów nigdy nie osiągnie – tu potrzebny długi wykład (wiele czynników).

 6. Józef

  POparańcu – skoro rozmawiasz takim tonem antypisowskim poczytaj sobie dostępne źródłowe materiały w internecie (dopiero co publikowane) ile naiwny rząd Tuska dał upustu organizatorom UEFA i ile Polska na tym straci(a powinna zarobić),jako gospodarz EURO 2012?.

 7. rzeszowiak

  Nie zgadzam się zupelnie z autorem tego artykułu, ponieważ takie otwarcie już sie nie powtórzy jak wesele w życiu człowieka, w związku z czym nie widze problemu tej uroczystości na te trzy dni ,ze wzgledu na to że jest to jedyne w swoim rodzaju i więcej nie będzie. A co stoi za przeszkodą aby rzeszów się dobrze zareklamował ??? jak zwykle pisole we wszystko się wtrącają wymyślają cokolwiek żeby o sobie dać znać że jeszcze są.

  • Angela

   popieram 100% i tak sie w tym zakichanym miescie nic nie dzieje, jedyne co to mozna depresje zalapac. Ludzie ogarnijcie sie!to co mamy siedzie w czterech scianach bo ciagle szkoda pieniedzy, zawsze bedzie tak ze na cos trzeba pieniadze, ze sa jakeis inne wydatki, niemniej jednak tego typu akcje(rozrywki)pozwalaja nam nie czuc sie gorzej, nie czuc sie jak zascianek Europy. swietna inicjatywa, a co do artykulu to autor sie nie wykazal a to chocby dlatego ze powinien przestrzegac bardzo waznej zasady dziennikarskiej a mianowiecie bycie obiektywnym a ja uwazam ze powyzszy artykul totalnie lamie te zasade!!!!

 8. johan

  Mnie bardzo ciekawi, ile zapłacił podatku piszący ten artykuł. A gdzie są ci dbający o wydatkowanie pieniędzy podatników redaktorzy w walce z szarą strefą? Może warto by się zająć takimi tematami?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.