Miasto jest zakorkowane? Będzie jeszcze bardziej!

Wiadukt Tarnobrzeski w poniedziałek około godziny 14 wciąż był w pełni przejezdny dla kierowców. Zamykanie pasów miało zacząć się lada moment. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Zamykane są kolejne pasy ruchu w centrum miasta

Ci, którzy uważają, że w centrum miasta nie może być już gorzej  – za sprawą budowanej okrągłej kładki i korków jej towarzyszących – mogą się srodze zdziwić. Wszystko za sprawą zamykania kolejnych pasów ruchów. Tym razem na całej długości wiaduktu Tarnobrzeskiego zostanie wyłączona z ruchu jedna część jezdni.

Dokładnie chodzi o dwa pasy jezdni najbliżej położone City Center. Tymczasowo ruch w obie strony odbywać się ma prawą częścią jezdni (patrząc od strony centrum). – Potem sytuacja będzie odwrotna i zamknięta będzie druga część jezdni – wyjaśnia Ryszard Podkulski, biznesmen, który finansuje przebudowę.

Powodem zmian w ruchu jest budowa przebicia pod wiaduktem Tarnobrzeskim i drogi łączącej ulicę Jabłońskiego z ulicą Czarnieckiego. Ta pierwsza zostanie poszerzona do czterech pasów ruchu. – Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie, ponieważ w końcu będzie można ominąć aleję Piłsudskiego – dodaje Podkulski. Jednak w pierwszej kolejność przebudowany musi zostać wiadukt.

Z informacji jakie podały inne media wynikało, że horror kierowców miał zacząć się w poniedziałkowy poranek. – Rano droga jeszcze nie była zamknięta – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego urzędu miasta Rzeszowa. Potem, mimo wielu prób, nie udało się nam skontaktować z biurem prasowym, żeby zdobyć dokładne informacje dla naszych Czytelników. – Prace ruszą wnet, bo mamy bardzo napięty grafik. A utrudnienia potrwają pewnie do jesieni. Myślę, że we wrześniu lub w październiku droga będzie normalnie przejezdna – zapewnia Podkulski.

Kierowcy mają dość
Utrudnienia związane z budową kładki już generują potężne korki. Na Al. Piłsudskiego zamknięte są fragmenty pasów ruchów, tak że kierowcy poruszają się w ślimaczym tempie. Dojście utrudnień ze strony wiaduktu Tarnobrzeskiego, który łączy ulice Cieplińskiego i Marszałkowską, z pewnością nie przejdzie bez echa. – Przecież to żałosne! Może niech zamkną jeszcze pasy na wiadukcie Śląskim i na Cieplińskiego! Kto w ogóle akceptuje takie decyzje? – pyta się jeden z kierowców.

***
Wygląda na to, że nikt się nie liczy ze zdaniem zwykłych mieszkańców. Nam pozostaje radzić kierowcom: kto może, niech omija centrum miasta szerokim łukiem. Niestety przez całe wakacje.

Ewelina Nawrot

do “Miasto jest zakorkowane? Będzie jeszcze bardziej!”

  1. Koko

    Cieszymy się, że chociaż 2 pasy zostawił, a mógł zamknąć. Ludzki pan !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.