Miasto szuka wykonawcy budowy szkoły na Drabiniance

Tak ma się prezentować nowy zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Kwiatkowskiego. Fot. Pracownia architektoniczna Studio O2

RZESZÓW. W nowym obiekcie powstać ma m.in. kilkanaście klas lekcyjnych, sala gimnastyczna, sala fitness, siłownia, sala do organizacji występów artystycznych, stołówka, kuchnia czy biblioteka.

Nowy zespół szkolno-przedszkolny, który powstać ma na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie pomiędzy ul. Kwiatkowskiego a ul. Jachowicza pomieści 300 przedszkolaków i 450 uczniów. Budowa placówki pochłonie ok. 24 mln zł. Miasto ogłosiło właśnie przetarg, w którym określa parametry inwestycji i poszukuje wykonawcy. Oferty można składać do 17 marca.

O planach budowy zespołu szkolno-przedszkolnego na osiedlu Drabinianka informowaliśmy czytelników Super Nowości już kilkukrotnie. Inwestycja ma być realizowana przy ul. Kwiatkowskiego, w miejscu gdzie obecnie znajdują się ogrody działkowe (pow. 1,9 ha). Miasto ogłosiło już przetarg, w którym poszukuje wykonawcy inwestycji. Zwycięska firma zbuduje 3-kondygnacyjny budynek, w którym w dwóch odrębnych segmentach miejsce znajdzie 300 przedszkolaków oraz 450 uczniów szkoły podstawowej.

Część przedszkolna obiektu będzie składać się z 12 oddziałów i znajdą się w nich m.in. sala edukacyjna oraz sale do zajęć ruchowych. W drugim segmencie budynku, dla szkoły podstawowej, powstaną: sala gimnastyczna (780 mkw. pow.), sala fitness, siłownia, sala do występów artystycznych (250 miejsc siedzących), szatnie, stołówka, kuchnia, biblioteka z mediateką. Ponadto wykonawca będzie zobowiązany do utworzenia 6 sal lekcyjnych do nauczania wczesnoszkolnego, 3 sal komputerowych oraz 7 pracowni z zapleczem dydaktycznym. Mowa m.in. o pracowni biologicznej czy fizyczno-chemicznej. Dopełnieniem obiektu będą 3 świetlice, pokój nauczycielski,  i gabinet pedagoga. Powierzchnia całkowita zabudowy to blisko 11 tys. mkw. powierzchni.

Odpowiednio wyposażony zostanie także krajobraz zewnętrzny zespołu. Zgodnie z oczekiwaniami miasta, na terenie wokół budynku powstaną dwa place zabaw oraz nowoczesny kompleks sportowy z boiskami i bieżnią lekkoatletyczną. Przy placówce zlokalizowany zostanie parking oraz piesze ciągi komunikacyjne. Koszt budowy zespołu szkolno-przedszkolnego wraz z infrastrukturą zewnętrzną wyniesie ok. 24 mln zł. Obiekt ma być gotowy w drugiej połowie 2021 r.

Kamil Lech

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
jasiekdrogowiecbudować budowaćmieszkaniec Rzeszowapol Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkaniec Rzeszowa
Gość
mieszkaniec Rzeszowa

Przydał by się remont ul.Kwiatkowskiego i budowa ścieżki rowerowej. A szkoła bardzo potrzebna.

drogowiec
Gość
drogowiec

Kończą 2 etap na Jana Pawła i za Kwiatkowskiego mają sie brać. Tylko cicho sza.

pol
Gość
pol

Weźcie się odpier.dolcie od Kwiatkowskiego. Tam już nie ma się jak ruszyć a jak powstanie nowe osiedle plus szkoła to tylko Wisłokiem wpław będzie można opuścić tamte tereny.

budować budować
Gość
budować budować

Całe hektary pustych działek na Kwiatkowskiego. Po to jest miasto żeby budować a nie puste łąki były.

jasiek
Gość
jasiek

Tak mieszka się w mieście,a jak ci nie pasi – wypad!

domowy
Gość
domowy

Wygra ten co zrobi z najtaniej z papendeklu i teksow !