WRACAMY DO TEMATU: Miasto utopi w fontannie prawie 8,5 mln zł!

Tak według artystycznej wizji projektantów ma wyglądać fontanna multimedialna w rejonie al. Lubomirskich. Fot. ARCHAD

RZESZÓW. – Po co przedszkola, dożywianie dzieciaków w szkołach, będziemy mieć fontannę – pytają z ironią oburzeni mieszkańcy miasta

Opisywana przez nas we wtorkowym wydaniu Super Nowości (8 maja) sprawa rosnącej bajońskiej kwoty, która ma zostać przeznaczona na pseudoatrakcję w postaci kompleksu fontann (na czele z multimedialną), placu zabaw dla dzieci i amfiteatru, wywołała spore poruszenie na forach internetowych. – Nie macie już na co wydawać publicznych pieniędzy? – denerwują się mieszkańcy.

Inwestycja, która powstanie w rejonie al. Lubomirskich, a o którą toczył zażarte boje prezydent Tadeusz Ferenc, pochłonie nie jak przewidywano początkowo 6 mln zł ( na ten cel miasto ma wydać w tym roku 4 mln zł a w 2013 2,1 mln zł), ale o 2,3 mln zł więcej.– To przykład manipulacji albo złego planowania – mówił nam Jerzy Cypryś, szef klubu radnych PiS, który od początku do pomysłu podchodził z dużą rezerwą. -  To kolejny przykład takiego gospodarowania, że końcem końców trzeba dokładać. Okrągła kładko też miała kosztować ok. 8 mln, a teraz razem z całą infrastruktura wyjdzie pewnie ok. 15 mln zł. Od początku mówiliśmy, że to jeszcze nie czas na taką inwestycję.

“Fanaberie za publiczne pieniądze”
Po ukazaniu się artykułu w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony a forumowicze rzeszowskich for internetowych nie pozostawili na inwestycji suchej nitki. – Po c#$%#% wielopoziomowe parkingi, przedszkola, dożywianie dzieciaków w szkołach – będziecie mieć fontannę !!! (zachowana oryginalna pisownia) – pisze forumowicz Mariusz.

-To są fanaberie za publiczne pieniądze, tak potrzebne jak okrągła kładka, która nic nie rozwiązuje a jedynie utrudni pieszym przejście, szczególnie tym którzy będą chcieli zwiedzać stare miasto. Miasto powinno zostać rozliczone z tych podejrzanych przetargów na inwestycje, ktoś na tych ustawionych przetargach zarabia – dodaje inny.

- Jak zaczynali mówić o fontannie to padały sumy 4-5mln. Zarezerwowali ponad 6, ale ciągle mało. I pewnie te 10 to też nie jest ostateczne. Zamiast na siłę „upiększać”, lepiej już poprawić to co jest. Ścieżki rowerowe się sypią, kończą byle gdzie albo ich w ogóle nie ma. Chodniki pozastawiane samochodami i przez to pozapadane i ogólnie zniszczone. Parkingów niet (…) Rejtana wygląda jak slalom gigant ze studzienkami zamiast chorągiewek. Obwodnicy ani pólnocnej ani południowej nie ma. Ale 10 baniek na bzdurę wydamy – komentuje kolejny.

A co Państwo sądzą na ten temat? Czekamy na opinie na naszym forum internetowym i pod nr redakcyjnym: 17 747-08-38

Katarzyna Szczyrek

do “WRACAMY DO TEMATU: Miasto utopi w fontannie prawie 8,5 mln zł!”

 1. ot taki

  A potem brakuje pieniążków na szczepienia dla dziewczyn przeciwko rakowi szyjki macicy a to tylko 700 tys zł i tego nie ma w kasie jedyne województwo które tego nie refunduje brawo nasza władza fontanna sie przyda bardziej niż szczepionka

 2. Podkarpacie

  a może Panie Ferenc w końcu zajmiesz się okolicami dworca głównego PKP bo teraz są tam atrakcje ale wątpliwej jakości dla mieszkańców !!!

 3. PIOTR

  8 milionów wybudowanie ,a nikt nie mówi ile będzie potem kosztowało utrzymanie tej fontanny.

 4. PIOTR

  Przecież Polska to bogaty kraj.Co tam jakieś 8 milionów. Biedny podatnik ma to bogatemu da.

 5. Mariusz

  @ rzeszowiak – ty się zgrywasz czy naprawdę jesteś takim cymba…. ???

 6. rzeszowiak

  Bardzo dobrze ze powstanie cos nowego w mieście który potrzebuje takiego typu atrakcji, musi się wyróżniać spośród innych dużych miast, ażeby przyjezdn mieli nie tylko co zwiedzać ale i gdzie usiąść i spobie podziwiać widoki.

 7. kitka

  ale to polska jest tu wszystko sie robi nie na czas, byle jak, nie wedlug potrzeb obywateli tylko wedlug ich laski, uznania. A my ich jeszcze utrzymujemy.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.