Miasto wybuduje dodatkowy pas ruchu na ul. Podwisłocze?

Na ul. Podwisłocze w Rzeszowie w rejonie sklepu Lidl od kilku lat tworzą się spore korki. Fot. Wit Hadło

Temat budowy nowego pasa ruchu na wysokości sklepu Lidl na ul. Podwisłocze w Rzeszowie powraca. Do naszej redakcji zgłosili się kierowcy z pytaniem, kiedy miasto zrealizuje inwestycję. Jest ona potrzebna, gdyż dziś wystarczy, że jeden samochód jadący drogą skręca w lewo (w kierunku sklepu) i tym samym blokuje możliwość jazdy na wprost pozostałym pojazdom. Efekt? Spore korki, szczególnie w godzinach szczytu.

O tej sprawie „Super Nowości” informowały czytelników już wielokrotnie. Od kilku lat ul. Podwisłocze często się korkuje, głównie w rejonie skrzyżowania obok sklepu Lidl. Wystarczy jeden samochód jadący od al. Powstańców Warszawy i skręcający w lewo, aby pozostałe pojazdy musiały czekać w korku. Dlaczego? Gdyż droga w kierunku al. Kopisto liczy zaledwie jeden pas ruchu. Sytuacji nie pomogły nawet zamontowane kilka lata temu światła drogowe. Problem potęguje się zwłaszcza teraz, kiedy w centrum miasta przybywa nowych mieszkań.
Rozwiązanie problemu zapowiedziały w 2018 r. władze Rzeszowa. Ratusz planował wybudować drugi pas ruchu liczący ponad 100 m, dzięki któremu ci kierowcy, którzy na światłach będą jechać na wprost, nie będą już musieli oczekiwać w korku. Najpierw mówiło się, że prace budowlane ruszą na początku 2019 r., później mówiło się o połowie tego roku. Rok 2020 także nie przyniósł inwestycji, dlatego kierowcy dziś pytają: co z budową dodatkowego pasa ruchu?
– Rzeczywiście inwestycja przygotowywana jest od pewnego czasu, lecz w tym roku, ze względów na okres pandemii, a co za tym idzie mniejszego ruchu na ulicach, zadanie nie będzie realizowane – mówi Artur Gernand z biura prasowego UM Rzeszowa. – Zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową Miasta nowy pas ruchu powstanie do 2022 r. To ważne rozwiązanie, dlatego o nim nie zapominamy – dodaje.

Kamil Lech

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
serek
serek
1 dzień temu

Sekretarz ma już teraz ciągle biegunkę i bili go głowa bo podobno na Kwiatkowskiego jak mówią ludziska z osiedla ,to kogoś ważnego zabrała furgonetka.Goście wieczorem byli podobno ubrani w takich dziwnych kombinezonach.A nie tak dawno wizjioner Jackowski z Człuchowa złe przedstawiał prognozy dla mieszkańców Rzeszowa na rok 2021 co ujawniła gazeta ogólnopolska S.E.

jaaan
jaaan
1 dzień temu

kto to jest ten miasto? to jakiś prywatny inwestor, dobrodziej? w jednym miejscu wybuduje prawoskręt w innym zlikwiduje…

ROMAN
ROMAN
1 dzień temu
Reply to  jaaan

Miasto to taki ten no myk myślowy Pana redaktora :
no to Ten w Ratuszu na złotym taborecie co siedzi ma taki osełdonim organizacyjny
i wydaje polecenia :
Tu bratki, tam rabatki ,tu światełka, tam lewo skręt tam prawoskręt, tu yomby, tu bloki tam nowy trotuar , tu nakaz tam zakaz itd itd itp. O ;
I robota się robi a miasto idzie do 300.000 luda.

Marian
Marian
2 dni temu

@ROMAN
Można jeszcze prościej – zabronić skrętu w lewo. Ale MZD nawet tego nie umie. Jak choćby z Pl. Śreniawitów w Szopena.

ROMAN
ROMAN
1 dzień temu
Reply to  Marian

Ok .a z mostu pod hale na parking to co ?

ROMAN
ROMAN
2 dni temu

Tam popełniono podstawowy błąd ; gdy powstawał sklep należało zrobić tak jak zrobiono przy Auchan tj. – wjazd / wyjazd bezkolizyjny czyli tunel pod ul. Podwisłocze – tj. Z prawego pasa w prawo
w tunel i na parking. dla

skręcających do sklepu a jadących od ul. Powstańców Warszawy – a wyjazd w tunel i w prawo na skrzyżowanie pod urząd. skarbowy.
Magik w ratuszu tego nie pojoł a proste jak budowa cepa.

Olek
Olek
2 dni temu
Reply to  ROMAN

Na Sikorskiego w Białej koło sklepu Groszek też jest planowany Lidl. I będzie tak samo. Droga dopiero co rozbudowana zostanie de facto pozbawiona jednego pasa bo będzie lewoskręt do Lidla. I cała droga inwestycja będzie zmarnowana bo ruch wróci na jeden pas

Rzeszowiak
Rzeszowiak
2 dni temu
Reply to  Olek

Tam to będzie stacja paliw. Widać już ją.

ROMAN
ROMAN
1 dzień temu
Reply to  Olek

Na właśnie jak widać w mieście imitacji takich tych kwiatów bratków – bławatków jest multum.
A potem kwik że korki w całym mieście a nikt nie napisze jednego że to nieudolność ratusza – ratusza
Bo brak magika od inwestycji ( w szerokim znaczeniu) i kolejnego magika od planowania inwestycji drogowych skorelowanych z istniejącymi obiektami i z tym co ten wcześniej wymieniony magik planuje aby się budowało.
I to jest podstawowy błąd który jest powielane od 50 lat.