Miasto wynajmuje policjantów do dodatkowych służb

Podczas weekendu policjanci mają często dużo pracy z osobami, które awanturują się pod wpływem alkoholu. Ekstra płatne patrole zapewniają większe bezpieczeństwo. Fot. Autor

RZESZÓW. Funkcjonariusze dorabiają do swoich skromnych pensji.

Za niedługo Komenda Miejska Policji w Rzeszowie otrzyma od Urzędu Miasta w Rzeszowie 50 tys. zł na dodatkowe płatne patrole dla policjantów. Od początku roku rzeszowscy policjanci za dodatkowe służby wzięli około 200 tys. zł. W patrolach biorą udział tylko chętni funkcjonariusze i nie wszyscy takie służby dostają.

– Do takiego patrolu mogą być skierowani policjanci w czasie wolnym, dlatego nie odbywa się to kosztem zwykłych służb – wyjaśnia podkomisarz Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji. Zwykle w ekstra płatnych patrolach biorą udział funkcjonariusze umundurowani, ale biorą w nich udział także policjanci operacyjni. Ci zwłaszcza w okolicach świąt pojawiają się na bazarach, w galeriach handlowych i sklepach. Umundurowani policjanci często pojawiają się za to, w czasie weekendu w miejscach, gdzie jest dużo ludzi i bywa niebezpiecznie. To właśnie wtedy wiele osób odwiedzających dyskoteki, bary i puby, pod wpływem alkoholu zakłóca porządek np. bijąc się i dewastując różne przedmioty.

Okazuje się, że rzeszowscy policjanci bardzo chętnie wybierają się na takie służby i dla wszystkich nie ma miejsca. – Taki funkcjonariusz przede wszystkim musi mieć nienaganną opinie – wyjaśnia podkomisarz Szeląg. Dodatkowo, według przepisów policjant  musi mieć zachowany odpowiedni czas przerwy pomiędzy służbami, dlatego takie ekstra płatne patrole, biorą zwykle funkcjonariusze podczas swoich urlopów.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments