Miasto wynajmuje policjantów do dodatkowych służb

Podczas weekendu policjanci mają często dużo pracy z osobami, które awanturują się pod wpływem alkoholu. Ekstra płatne patrole zapewniają większe bezpieczeństwo. Fot. Autor

RZESZÓW. Funkcjonariusze dorabiają do swoich skromnych pensji.

Za niedługo Komenda Miejska Policji w Rzeszowie otrzyma od Urzędu Miasta w Rzeszowie 50 tys. zł na dodatkowe płatne patrole dla policjantów. Od początku roku rzeszowscy policjanci za dodatkowe służby wzięli około 200 tys. zł. W patrolach biorą udział tylko chętni funkcjonariusze i nie wszyscy takie służby dostają.

- Do takiego patrolu mogą być skierowani policjanci w czasie wolnym, dlatego nie odbywa się to kosztem zwykłych służb – wyjaśnia podkomisarz Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji. Zwykle w ekstra płatnych patrolach biorą udział funkcjonariusze umundurowani, ale biorą w nich udział także policjanci operacyjni. Ci zwłaszcza w okolicach świąt pojawiają się na bazarach, w galeriach handlowych i sklepach. Umundurowani policjanci często pojawiają się za to, w czasie weekendu w miejscach, gdzie jest dużo ludzi i bywa niebezpiecznie. To właśnie wtedy wiele osób odwiedzających dyskoteki, bary i puby, pod wpływem alkoholu zakłóca porządek np. bijąc się i dewastując różne przedmioty.

Okazuje się, że rzeszowscy policjanci bardzo chętnie wybierają się na takie służby i dla wszystkich nie ma miejsca. – Taki funkcjonariusz przede wszystkim musi mieć nienaganną opinie – wyjaśnia podkomisarz Szeląg. Dodatkowo, według przepisów policjant  musi mieć zachowany odpowiedni czas przerwy pomiędzy służbami, dlatego takie ekstra płatne patrole, biorą zwykle funkcjonariusze podczas swoich urlopów.

Grzegorz Anton

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.