Miasto zagroziło zerwaniem umowy i robotnicy wrócili na budowę

Konstrukcja pierwszej hali ma być gotowa już za tydzień, druga na koniec lipca. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Zagrożona budowa Parku Przemysłowo – Technologicznego będzie jednak dokończona.

Problemy prezydenta z jedną z największych realizowanych obecnie przez magistrat inwestycji zażegnane. Na plac budowy Parku Przemysłowo – Technologicznego wrócili budowlańcy.

Park, który zaplanowano na 30 hektarach na osiedlu Zakrzów, tworzyć mają nowoczesne hale produkcyjne, budynek Inkubatora Przemysłowo – Technologicznego przystosowanego do świadczenia usług innowacyjnych związanych z transferem technologii, drogi dojazdowe i parkingi oraz stacja transformatorowa. W ramach inwestycji zostanie także przygotowany teren typu „greenfield” umożliwiający budowę nowoczesnej powierzchni produkcyjnej.

Z budową parku nadzieje wiązały jeszcze poprzednie władze miasta, ale przetarg na jego realizację został ogłoszony już przez obecnego prezydenta. W postępowaniu przetargowym rozpatrzono aż 27 ofert. Najkorzystniejsza okazała się propozycja złożona przez firmę Polbud z Bielska Podlaskiego na kwotę 24 milionów 100 tys. złotych. Była to kwota o wiele niższa od tej, którą założyły władze miasta, jak się jednak miało później okazać, wykonawca rozczarował postępem prowadzonych na budowie prac.
Najszybciej na terenie przyszłego parku stanęło ogrodzenie, za nim przez kilka tygodni widać było maszyny, ale potem przestało się cokolwiek dziać.

– Firma nie wywiązywała się z realizacji powierzonego jej zadania i byliśmy bliscy zerwania z nią umowy – nie kryje prezydent Norbert Mastalerz. – Ostatecznie podpisaliśmy jednak nowe dokumenty, na mocy których interesy miasta zostały zabezpieczone i liczę, że pracę będą już bez problemów kontynuowane.

Przypomnijmy, że głównym celem inwestycji jest pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości i przyciągnięcie nowych inwestorów, a co za tym idzie stworzenie nowych miejsc pracy. Sam teren parku, jak i tereny sąsiedzkie objęte będą specjalną strefę ekonomiczną.

Miasto na budowę Parku otrzymało dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, co będzie stanowiło 90 procent niezbędnej kwoty. Ze swojego budżetu dołoży około 2,5 miliona złotych.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments