Miasto zbuduje boiska treningowe

RZESZÓW. Warunek stawiany ratuszowi przez Stal został spełniony

Władze miasta spełniły oczekiwania Stali i budowa nowych boisk treningowych została wpisana do budżetu. Był to jeden z warunków porozumienia ratusza z klubem w sprawie stadionu przy ul. Hetmańskiej.

Na terenie obecnych boisk treningowych ma powstać nowa trybuna. Dlatego klub domagał się wykonania nowych boisk. Jednak miasto długo nie składało jasnych deklaracji w tej sprawie. W końcu w poniedziałek radni zarezerwowali w budżecie na tę inwestycję 1,1 mln zł.

Nowe boiska powstaną po przesunięciu nasypu po wschodniej stronie stadionu bliżej Wisłoka. Miasto liczy na dofinansowanie do 33 proc. kosztów inwestycji w ramach Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej.

Część radnych miała wątpliwości. – Tworzymy infrastrukturę formalnie na gruntach miejskich, ale służącą jednemu klubowi – zwrócił uwagę Robert Kultys z PiS mając na myśli Stal. Przedstawiciele ratusza zapewnili jednak, że nowe boiska muszą powstać i będą służyć wszystkim.

Będzie ugoda?

Z decyzji rady zadowoleni są działacze Stali. – Cieszymy się z takiego rozstrzygnięcia – powiedział Marek Poręba, wiceprezes ZKS Stal. Wczoraj wieczorem miały być kontynuowane obrady walnego zgromadzenia członków klubu. Poręba zapowiedział, że będzie wnioskował do delegatów o wycofanie się z żądań zwrotu stadionu od miasta oraz sprawy z sądu, tak by doprowadzić do ugody z ratuszem. Kiedy zamykaliśmy ten numer gazety obrady trwały.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments