Miasto zbuduje mieszkania chronione

Koszt przebudowy zabytkowego pustostanu to ponad 1,2 mln zł. Wartość dofinansowania wyniesie ponad 777 tysięcy złotych. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Zabytkowy budynek zostanie wyremontowany i zyska nowe przeznaczenie.

Milion dwieście tysięcy złotych będzie kosztował remont i przebudowa zabytkowego pustostanu na osiedlu Zakrzów. Władze miasta zdecydowały, że doskonale nadaje się on na mieszkania chronione, czyli dla osób, które są tymczasowo objęte opieką społeczną.

– Sytuacja na rynku mieszkań jest bardzo trudna. Liczba rodzin, które potrzebują tymczasowego miejsca zamieszkania niestety ciągle rośnie. Dlatego musimy wykorzystywać każdą okazję, która pozwoli nam na rozwiązanie problemu. Gdybyśmy chcieli wykupić kolejne mieszkania w centrum miasta, koszty byłyby o wiele większe. Tymczasem dzięki przebudowie i adaptacji tego budynku stworzymy osiem lokali na mieszkania chronione – mówi Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Zarząd Województwa Podkarpackiego postanowił przyznać  tarnobrzeskiemu samorządowi dofinansowanie na realizację projektu pt. “Rewaloryzacja i przebudowa budynku zabytkowego uszkodzonego podczas powodzi na obiekt tymczasowego zakwaterowanie osób objętych opieką społeczną”. Projekt przewiduje remont budynku położonego na osiedlu Zakrzów na ul. Wędkarskiej 3. Jest to budynek zabytkowy, parterowy o powierzchni zabudowy 305 metrów kwadratowych.

W budynku powstanie 8 lokali, które zostaną wyremontowane i wyposażone w sprzęt niezbędny do tymczasowego zamieszkania.

Sąsiadujący z obiektem mieszkańcy Zakrzowa nie kryją, że mają obawy, czy nowe sąsiedztwie nie będzie dla nich kłopotliwe. Prezydent miasta zapewnia jednak, że do mieszkań będą zakwaterowywane rodziny, które spełnią określone kryteria i nie zburzą dotychczasowego spokoju na rolniczym osiedlu Tarnobrzega.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments