Miasto znowu pożycza pieniądze od spółdzielni mieszkaniowej

RZESZÓW. – W ostatnich latach miasto uzbroiło tereny na os. Projektant za 20 mln zł. Czy w Rzeszowie nie ma innych osiedli? – pytał na sesji Rady Miasta radny PiS.

Radni we wtorek zgodzili się, aby miasto zaciągnęło nieoprocentowaną pożyczkę w Spółdzielni Mieszkaniowej “Projektant” opiewającej na kwotę 2 mln 870 tys. zł, którą przeznaczy na… uzbrojenie tamtejszych terenów. – Generalnie jest to korzystne rozwiązanie, ale dlaczego miasto ciągle pożycza od jednej spółdzielni? – krytykował Robert Kultys, radny PiS. – Przecież w Rzeszowie mamy nie tylko jedno osiedle.

Niespełna 3-milionowa pożyczka zostanie wykorzystana m.in. na uzbrojenie terenów w rejonie ulic: Bł. Karoliny, Pańskiej, Ustrzyckiej, Wzgórz Staroniwskich oraz na budowę nowych połączeń drogowych na os. Projektant. – Kredyt zostanie spłacony z dochodów miasta Rzeszowa w latach 2014-2018 – wyjaśniała na sesji Rady Miasta Rzeszowa Janina Filipek, skarbnik miasta Rzeszowa.

– Miasto ciągle pożycza u “Projektanta”. Nie jest czasem tak, że za dużo tam się inwestuje? – pytał Robert Kultys. – Miasto ma obowiązek inwestowania na osiedlach. W poprzednich latach pożyczki były zaciągane chociażby w Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, albo spółdzielni “Zodiak”, więc nie można mówić, że pożycza się tylko u “Projektanta” – argumentował Bogusław Sak, przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Rady Miasta Rzeszowa, radny Rozwoju Rzeszowa. – Zaciąganie pożyczek nieoprocentowanych jest korzystne dla miasta.

Wiceprezydent miasta, Marek Ustrobiński, na prośbę radnego PiS, obiecał przygotowanie zestawienia wszystkich pożyczek udzielonych przez spółdzielnie mieszkaniowe. – Pożyczek udziela ten, kogo na to stać. Mało kto ma możliwość jej udzielenia – podkreślał.

Ewelina Nawrot

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ewaRobertWieśniak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
Gość
ewa

A niech pożycz od samego belzebuba wcwle się nie dziwie ze ludziska uciekająz blokwisk np.Nowe Miasto.

Robert
Gość
Robert

W tamtym roku by odebrać kluczę do mieszkania musiałem wpłacić Projektantowi 8 tys na tzw. infrastrukturę !!Ciekawę czy miasto odda z procentem ?????

Wieśniak
Gość
Wieśniak

Ciekawe. Spółdzielnie zdzierają czynsze od lokatorów by póżniej udzielać pożyczek.Może już czas takie Zarządy Sp-ni rozliczyć?