Międzynarodowa grupa przestępcza robita

Fot. KWP

RZESZÓW. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Rzeszowie Komendy Głównej Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze międzynarodowym.Grupa trudniła się produkcją i wprowadzaniem na rynki krajów skandynawskich płynu do płukania tkanin, jednego z największych producentów tego rodzaju chemikaliów na świecie, mającego swoją siedzibę w Holandii. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Straty producenta, to ponad 1 mln zł.

W piątek 6 lipca, późnym wieczorem funkcjonariusze CBŚ przeprowadzili procesową realizację sprawy, w efekcie której na terenie Rzeszowa dokonano zatrzymania organizatorów całego procederu. Realizacja miała dynamiczny charakter, dzięki czemu udało się zatrzymać osoby podejrzane w tej sprawie w trakcie załadunku kolejnego tira z podrobionym płynem.

Jak ustalono, transport był przygotowany dla odbiorcy z terenu Szwecji. Na miejscu ujawniono 22 716 litrów gotowego sfałszowanego produktu, którego łączną wartość przedstawiciel producenta określił na kwotę 340 000 zł. Ujawniono również kompletną linię technologiczną do produkcji i rozlewania tego rodzaju wyrobów.

Ponadto, w trakcie wykonywanych czynności zabezpieczono butelki, etykiety i opakowania tekturowe z naniesionym podrobionym znakiem słowno-graficznym producenta. Jak ustalono, powyższy płyn nie jest produkowany na terenie Polski, a cena jednostkowa za 2 litry na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej waha się od 6 do 8 euro. Ponadto policjanci CBŚ ustalili, że organizatorzy przestępczego procederu zdążyli wyprodukować i wysłać do Szwecji trzy „tiry” tego specyfiku, a łączna suma strat pokrzywdzonej firmy przekracza 1 mln zł.

Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 45-49 lat, którym prokurator Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie postawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji i wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Za tego rodzaju przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek prokuratora zastosował wobec obu mężczyzn najsurowszy ze środków zapobiegawczych, w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

tc/KWP

do “Międzynarodowa grupa przestępcza robita”

  1. zyczliwy

    i bardzo dobrze ! wlasciciel i zalozyciel tego procederu to bydle i zlodziej jakich malo ! mialem „przyjemnosc” pracowac u tego jegomoscia na jego „myjni” samochodowej polaczonej z serwisem auto i magazynami z podrobionym plynem, przy osiedlu drabinianka-przy strazackiej, tam tez uprawial proceder produkcji podrobek, praca u niego wyglada tak posiada on swoja armie niewolnikow pomijam ze robi sie za mniej niz najnizsza krajowa, prztykladowo za przepracowany styczen dostajesz pieniadze poczatkiem marca tak aby w razie czego gdybys chcial odejsc to jeszcze robil u niego miesiac za free. bo gdyby ktos odszedl poczatkiem lutego to pieniedzy by nie zobaczyl. a te ktore dawal to byly o wiele nizsze sumy od obiecanych, nie wspominajac ze w firmie pracuje 10osob a umowe ma 2 (z czego jedna z nich dostala ta umowe po 4 latach niewolnictwa od rana do nocy a dostal umowe na 1/4 etatu) warunki okropne w zimie brak ogrzewania , mieszanie odczynnikow chemicznych (kwas,zasady) mieszac rekami aby bylo dokladnie inaczej nie wyplacal pieniedzy. kazdego pracownika upadlał i robil z niego niewolnika gdyz dopoki sie nie tanczylo jak mu pasuje to mial cie w garsci, swiatek piatek obowiazkowo w pracy inaczej obcinka kasy, wolne chorobowe to marzenia, ciesze sie ze pracowalem tam tylko 3 miesiace gdyz zmusila mnie do tego sytuacja zyciowa , gdybym nie dostal innej pracy pewnie bym stracil tam zdrowie . panie Krystianie – mam nadzieje ze pierwszy raz w zyciu polski wymiar sprawiedliwosci postapi tak jak trzeba i dostaniecie najwyzszy wymiar kary !

  2. czytelnik Nowin

    Czy to jest ta sam grupa ktora podrabiala Coca-Cole w Borku ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.