Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych

Fot. Archiwum OISW Rzeszów

ŁUPKÓW. W dniach 20 – 21 września 2012 roku, na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie, odbędą się Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Euroregionu “Karpaty”.

Funkcjonariusze Policji, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Służby Celnej, Wojska i innych formacji z Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier  już po raz szósty spotkają się w Bieszczadach by udowodnić swoje umiejętności strzeleckie.

Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Euroregionu “Karpaty” mają już swoją renomę tak w kraju jak i za granicą. Nic więc dziwnego, że do uczestnictwa w zawodach zgłasza się coraz więcej chętnych drużyn i zawodników indywidualnych.  Historia zawodów sięga 2000 roku, kiedy to po raz pierwszy Zakład Karny w Łupkowie zorganizował zawody strzeleckie służb mundurowych powiatu sanockiego. Z czasem, w miarę rosnącej rangi i popularności przybywało uczestniczących gościnnie drużyn z zagranicy. W 2007 roku zawody utraciły charakter lokalny i przybrały swoją obecną formułę.  Organizatorami szóstych zawodów są – Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie, Dyrektor Zakładu Karnego w Łupkowie, Biuro Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego LOK, Sekcja Strzelecka CWKS Legia i Organizacja Terenowa NSZZFiPW w Łupkowie.

Zawodnicy będą rywalizować w konkurencjach indywidualnych i drużynowych w strzelaniu z pistoletu P99 WALTHER i pistoletu maszynowego PM wz. 98 Glauberyt, w kategoriach kobiecej i męskiej.

ga

do “Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych”

  1. ap

    Czytałem, o bardzo słynnym zawodniku w strzelectwie do dzika, byłym dyrektorze Urzędu Celnego w Przemyślu Panu Henryku W., który jednym strzałem powalił chłopa w lesie. proponuję tą osobę na reprezentanta Służby Celnej z podkarpacia..

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.