Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach

Fot. KWP

PODKARPACIE, RZESZÓW. Wczoraj, na bocznicy kolejowej w pobliżu ulicy Batorego w Rzeszowie odbyła się symulacja wypadku na przejeździe kolejowym. W małego fiata stojącego na przejeździe uderzył pociąg.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i pracownicy kolei, wspólnie z ratownikami medycznymi przeprowadzili akcję ratunkową. Rannych opatrzono i karetką pogotowia przewieziono do szpitala. Jedna z poszkodowanych osób utkwiła w zniszczonym pojeździe. Na miejsce wezwano specjalną jednostkę kolejowego ratownictwa technicznego, ponieważ konieczne było użycie specjalnego sprzętu do wycinania rannego z samochodu.

Z bezpiecznej odległości akcję obserwowali mieszkańcy Rzeszowa, uczniowie i dziennikarze. Wszyscy otrzymali ulotki informujące o celach akcji, a także broszury edukacyjne dotyczące bezpiecznego zachowania na przejazdach.

Akcja ma uświadomić kierowcom, jak mają się zachować, gdy zbliżają się do niestrzeżonego przejazdu kolejowego. Powinni się zatrzymać i zachować ostrożność. 95 procent wypadków powodują kierowcy. Jak się okazuje gubi ich brawura i bezmyślność. Kierowcy musza sobie uświadomić, że pociąg nie jest w stanie szybko wyhamować. W naszym regionie jest 630 przejazdów kolejowych i tylko nieliczne są zabezpieczone rogatkami. Na Podkarpaciu w ciągu 5 miesięcy doszło do 7 wypadków na przejazdach. Jedna osoba zginęła w samochodzie, w którą uderzył pociąg, a dwie osoby zostały ranne.

ga, and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments