Międzynarodowy dzień mediacji

KROSNO. Mediacja jest metodą szybka i skuteczną.

W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji odbędą się 20 października. W Polsce będą organizowanie po raz czwarty, jak co roku – przy wsparciu ministra sprawiedliwości.

Mediacja służy temu, by w drodze rozmowy, dialogu, osiągać porozumienie w ważnych kwestiach. Mediator pełni rolę wspomagającą. Dba o wyartykułowanie problemów i poszukiwanie takich rozwiązań, które byłyby satysfakcjonujące dla obydwu uczestniczących w mediacji stron.

Mediacja może odbywać się na podstawie skierowania sądu, wówczas gdy strony znajdują się w trakcie rozwodu, dotyczyć ustalania spraw związanych z opieką nad dziećmi, a także majątkowych, gospodarczych, karnych oraz odbywać się na podstawie samodzielnego zgłoszenia się stron do mediatora.

Mediatorzy działający w krośnieńskiej filii stowarzyszenia Polskie Centrum Mediacji organizują dzień otwarty (w grę wchodzą indywidualne konsultacje dla osób znajdujących się w konflikcie rodzinnym, zaniepokojonych o trwałość małżeństwa, dążących do poprawy relacji z dziećmi, czy też chcących dojść do porozumienia w każdej innej sferze stosunków społecznych  – spory sąsiedzkie, majątkowe, wiążące się z działalnością gospodarczą).

Z konsultacji będzie można skorzystać 20 października, w lokalu filii Polskiego Centrum Mediacji w Krośnie przy ulicy Grodzkiej 10, w godzinach od 12 do 16. Informacje można uzyskiwać również drogą mailową: pcmkrosno@mediator.org.pl
wz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments