Międzynarodowy sukces studentów Politechniki

Projekt pt. “PR-5 Wiewiór +” zdobył główną nagrodę

RZESZÓW. Projekty przygotowane przez studentów Politechniki Rzeszowskiej zostały docenione i nagrodzone na międzynarodowej konferencji naukowej dotyczącej lotnictwa. Z całej Polski tylko prace studentów z Rzeszowa zakwalifikowały się do konkursu a jedna z nich zdobyła główną nagrodę.

Od 29 marca do 01 kwietnia w Madrycie miała miejsce międzynarodowa konferencja Aerodays 2011. Jest to największa konferencja naukowa dla lotnictwa w Europie, organizowana przez Komisję Europejską. Równolegle do konferencji prowadzony był konkurs na najbardziej innowacyjne i zaawansowane projekty studenckie z uczelni wyższych w Europie. Spośród wielu prac nadesłanych wyłonionych zostało 39 projektów, które następnie zostały zaprezentowane przed słuchaczami w Madrycie. Z Polski zakwalifikowały się aż trzy projekty, wszystkie z Politechniki Rzeszowskiej.

Dwa projekty przedstawiło Studenckie Koło Naukowe Lotników, trzeci – Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów. Jest to niezmierne ważne wyróżnienie przyznane przez lotniczą społeczność naukową. Puli sukcesów dopełnia fakt, że projekt pt. “PR-5 Wiewiór +” zdobył główną nagrodę, którą na oficjalnej gali w centrum kongresowym Palacio Municipal de Congresos de Madrid wręczyła komisarz ds. badań, innowacji i nauki w Komisji Europejskiej – Máire Geoghegan-Quinn.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments