Miejsca siedzące zagwarantowane

Od marca każdy podróżny jadący pociągiem Intercity, np. TLK, będzie miał zagwarantowane miejsce siedzące, bo będzie mógł kupić bilet z miejscówką. Fot. Wit Hadło

KRAJ, PODKARPACIE. Bilet z miejscówką na wszystkie pociągi PKP Intercity.

Od 19 marca PKP Intercity wprowadzi nowe rozwiązanie dla podróżnych „Po prostu bilet”. Na jednym blankiecie będą bilet i miejscówka. Co ważne, zmiana nie będzie wiązała się z podwyżką cen, a każdy pasażer będzie miał zapewnione miejsce siedzące.

Oferta – bilet i miejscówka – powstała  z myślą o podniesieniu komfortu podróżowania i monitorowaniu frekwencji w pociągach. Na blankiecie będzie wskazane miejsce, gdzie będzie można usiąść. W przypadku sprzedaży wszystkich dostępnych miejsc siedzących w danym pociągu, pasażer zostanie o tym poinformowany na etapie zakupu i będzie miał wybór. Sam podejmie decyzję, w jaki sposób chce podróżować. Będzie mógł kupić bilet bez gwarancji miejsca siedzącego, albo bilet na kolejny pociąg.

- „Po prostu bilet” to inicjatywa trzech spółek: PKP SA, PKP Intercity i PKP Informatyka. Stawiamy na pasażera – likwidujemy niezrozumiały system miejscówek, prognozując realne zapotrzebowanie na miejsca w pociągu – powiedział Jakub Karnowski, prezes PKP SA.

Dzięki nowemu rozwiązaniu przewoźnik, mając pełną informację w pociągach, będzie mógł dopasować liczbę wagonów do realnego zapotrzebowania na miejsca, co przełoży się na komfort podróży pasażera.

and

do “Miejsca siedzące zagwarantowane”

  1. Łukasz

    Oczywiście Rusku. W pociągach EIC oraz w Ex cena pozostanie taka, jak do tej pory, a podróżny dostanie jeden blankiet zamiast dwóch. Na pociągi TLK cena wzrośnie o cenę miejscówki. Poczytaj dokładnie na stronie PKP IC.

  2. Łukasz

    Panie redaktorze. Podwyżki cen nie będzie w pociągach EIC i Ex, w których od dawna obowiązują miejscówki. Tyle że takie pociągi nie jeżdżą obecnie z Podkarpacia. Cena biletów na TLK wzrośnie właśnie o cenę miejscówki. O ile? To już niech Pan sam sprawdzi i rzetelnie poinformuje Czytelników, bo ja nie będę za darmochę robił za Pana tego, za co Pan bierzesz pieniądze.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.