Miejscówka w pociągu dla 5 osób

Jeżeli kupisz miejscówkę za 5 zł na przejazd pociągiem TLK, to mimo to nie będziesz miał pewności, że usiądziesz. Wprawdzie PKP Intercity zawarło z tobą umowę i według blankietu masz mieć zapewniony fotel, ale może z niego skorzystać ktoś inny. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. PKP Intercity znalazła świetny sposób na zarabianie pieniędzy.

– W niedzielę kupiłam na dworcu w Rzeszowie miejscówkę za pięć złotych na pociąg TLK do Krakowa – mówi pani Katarzyna. – Znalazłam swój przedział, już chciałam usiąść na swoim numerowanym miejscu, ale ku mojemu zdumieniu okazało się, ze już siedzi tam jakaś pani. To skandal, płacę, więc powinnam mieć zapewnione miejsce do siedzenia.

Nasza Czytelniczka musiała cały czas stać na korytarzu, do samego Krakowa. Okazało się, że w kasie biletowej sprzedano na to samo miejsce miejscówkę dla pięciu osób. Cztery osoby stały zdenerwowane na korytarzu i zazdrościły pani, która siedziała na miejscu, którego numer widniał na pięciu blankietach.

Każdy z pięciu podróżnych miał takie samo prawo do skorzystania z fotela, które za 5 zł przyznało mu PKP Intercity. Okazało się jednak, że w pociągu, z winy kolei, panuje prawo… dżungli. Kto pierwszy, ten lepszy. Masz miejscówkę, to w te pędy szukaj przedziału i swojego numerowanego miejsca. Będziesz pierwszy, będziesz mógł siedzieć. A inni będą mogli tylko o tym pomarzyć.

– To wina albo systemu komputerowego, że wypisuje kilka miejscówek na jedno miejsce, albo kasjerki, która się pomyliła – poinformowała Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity. – Sprawdzimy to. Dotąd rzadko dochodziło do takich sytuacji.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mia
mia
8 lat temu

Normalne w Polsce mieszkasz jeszcze się nie przyzwyczaiłaś do naszych realiów:)

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no tak ta instytucja „państwo w państwie ” opowiadając cały czas od 1945 roku banialuki i bzdety – robi w przysłowiowe bambuko swoich klientów – czy to nie chory i dziki kraj – no tak chory jak fiks – tylko doktora nie ma aby tą chorobę raz na zawsze wyciął skalpelem nie ?

Rzeszowianka
Rzeszowianka
8 lat temu

no jak ktoś chce mieć za 5 złotych zagwarantowaną miejscówkę to nie pogada :)

asterix1969
asterix1969
8 lat temu

Taka jest właśnie nasza kolej.