Miejskie rowery oficjalnie startują w sobotę

Przy ul. Gałęzowskiego, w pobliżu BWA jest zainstalowana jedna z 20 stacji bazowych miejskich rowerów.

RZESZÓW. Już od kilku dni mieszkańcy mogą wypożyczać pomarańczowe jednoślady

20 rowerowych stacji, setka dwukołowych pojazdów i możliwość poruszania się nimi w granicach administracyjnych Rzeszowa, maksymalnie przez 12 godzin dziennie. Tak w skrócie przedstawiają się zasady korzystania z rowerów miejskich.

Pierwszy raz próbowano uruchomić wypożyczalnie rowerów jesienią ubiegłego roku. Nie udało się. Kolejna próba się powiodła. System stacji rowerowych już działa, choć jego oficjalne otwarcie nastąpi 9 kwietnia.

Więcej w Super Nowościach.

Katarzyna Pękala

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Prezes
Prezes
10 lat temu

a czy rowery dla osób niepełnosprawnych np typu „handbike” też będzie można wypożyczyć?

Borjan
Borjan
10 lat temu

hehe …już tyle razy przekładano ten start miejskich rowerów ,że wcale bym się nie zdziwił gdyby tak znów przełożono te datę .A zreszta moim zdaniem te miejskie rowery to kompletny niewypał ,bo rzeszów nie jest miastem typowo turystycznym ,by z tych rowerów korzystali turyści .Pozostaje pytanie kto z nich będzie korzystał ? studenci ,mieszkańcy rzeszowa ?Załozeniem urzędu miasta było by ludzie przyjeżdżający do rzeszowa zostawiali swe samochody i przesiadali się na rowery miejskie .Pytanie moje brzmi :Gdzie maja zostawiać te samochody jak w mieście nie ma parkingów ….