Miejskie słupy ogłoszeniowe nie są… miejskie!

Na takich słupach mieszkańcy wcale nie mogą za darmo wywieszać ogłoszeń! Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Mieszkańcy nie mogą wywieszać ogłoszeń na słupach.

- Chciałam rozreklamować swój sklep m.in. poprzez rozwieszenie plakatów na słupach reklamowych w Rzeszowie. Byłam przekonana, że są to słupy należące do miasta i mogę bezpłatnie powiesić plakat. Niestety okazało, że muszę zapłacić – napisała do nas w liście nasza Czytelniczka pani Ewelina Stawarz.

Dotarliśmy do firmy E-PSILON, która dzierżawi słupy ogłoszeniowe od miasta. Przedstawiciel firmy nie chciał podać nawet swojego nazwiska, ani wyjaśnić dlaczego mieszkańcy nie mogą korzystać ze słupów, które zostały wyremontowane za publiczne pieniądze. Usłyszeliśmy od niego, że każdy, kto chce wywiesić ogłoszenie na słupie musi im zapłacić.

Więcej w Super Nowościach

Ewelina Nawrot

do “Miejskie słupy ogłoszeniowe nie są… miejskie!”

 1. Romuald Flak

  Niegdyś w Rzeszowie parkingi były płatne, wrzucało się monety lub żetony. Potem w jakimś mieście jakiś prawnik zaskarżył zablokowanie koła przez straż miejską i wygrał, wymusił że skoro miasto nie buduje parkingów a ziemia należy do wszystkich mieszkańców miasta to na jakiej podstawie ma płacić haracz jakiemuś prywaciarzowi którego ta ziemia przecież nie jest. W Rzeszowie również parkingi stały się darmowe a przy okazji wyszło że podobno jakieś 80-85% wpływów do parkometrów brała prywatna firma a tylko 10-15% miasto pomimo iż ziemia ta na której parkowane były auta nie należała do prywaciarza który czerpał z niej zyski a należała do nas wszystkich za którą płaciliśmy prywaciarzowi bez prawa własności do naszej ziemi. Teraz znowu przywrócono opłaty za parkowanie, są to automaty gdzie można płacić monetami bądź kartami płatniczymi, jestem tylko ciekawy gdzie trafia ta kasa na konto miasta czyli do naszego wspólnego budżetu czy na czyjeś prywatne konto. Kiedyś o takich szwindlach nikt by nie wiedział ale teraz mammy internet, gazety, telewizję i telefony komórkowe z których można relacjonować na bieżąco w momencie popełniania przestępstwa również powodowanego przez tak zwanych ”stróżów”.

 2. gość

  Droga Pani Ewo, widać, że pracuje Pani w tej firmie bo jest Pani bardzo zorientowana. Szkoda, że nie zauważyła Pani, że na zdjęciu zrobionym przez gazetę widać nazwę TABLETEX a nie EPSILON. PRoszę się już nie kompromitować!!! To że płacą dzierżawę to nic nie znaczy. Miasto dostało je za darmo od mieszkańców i nie miało prawo czerpać z tego zysków. Sprawa na pewno nie ma jeszcze finału.

 3. ewa

  drogi Panie Grzeg , komunikacja miejska to przyklad. Na każdym słupie widnieje informacja – „zakaz umieszczania plakatów bez zgody Epsilon”. Każdy inteligentny człowiek powinien wiedzieć co to znaczy!
  Firma ta płaci duży czynsz za dzierżawę tak jak wcześniejsi dzierżawcy.Jak człowiek się interesuje to wie!

  • grzeg

   Pani Ewo, w takim razie mogę panią zaprosic i objedziemy słupy i pokaże pani ze nie na kazdym jest informacja. po drugie informacja ta ma być jasna i czytelna a nie zamieszana gdzieś miedzy plakatami, ja niemam czasu będąc przekonany ze jest to miasta czytać po całym słupie co to za ogłoszenia tam są, skoro pani firma ma na dzierzawe to niech znajdzie pieniądze na tabliczki zamieszczane na słupach tak jak jest to na niektórych(tylko że nie państwa a poprzednich dziwerżawców) Przykre to ale niestety prawdziwe. Co do inteligencji Pani Ewo to brakuje jej faktycznie pewnym osobom a najbardziej właścicielowi tej firmy.

 4. ewa

  Afera o nic.Autobusy MPK również kupione za publiczne pieniądze,a za bilety trzeba placić!
  Moim zdaniem trzeba podziękować tej firmie , ktora się tym zajmuje poniewaz te słupy mają jakiś wygląd, a nie jest to jeden wielki śmietnik!

  • grzeg

   droga pani ewo, niech ta firma sama sobie kupi słupy, niech zapłaci miastu wtedy za dzierzawe(tak jak teraz) i niech sobie wtedy swiadczy takie usługi niemam nic przeciwko. a po drugie jak tak musi być co jest przykre to niech ta firma oznakuje uczciwie te słupy!!! a nie na wiekszości z nich niema zadnego oznakowanie. A co do autobusów MPK to przepraszam panią ale rozmawiamy tutaj o słupach a nie o komunikacji miejskej.

   • res

    drogi panie grzeg, jeśli sobie ktoś coś sam kupi, to niby dlaczego ma jeszcze komuś płacić za dzierżawę. to tak jak by pan kupił sobie dom i płacił jeszcze deweloperowi czynsz. gdzie logika?

    • grzeg

     drogi panie res, ja nie pisze zeby ktoś płacił za dzierżawe swojej własności ale za teren na którym ta własność pana stoi, bo oczywiste jest ze nie stawia pan domu na działce sąsiada nie dając mu nic w zamian prawda? tak jest i wtym przypadku.

 5. ROMAN

  no proszę – czy to z nowu jakiś ” MYK” – czy trefny przękręt ?- czyli jak miastowe czy prywatne – czy miasto je wyremontowało – z podatków – a gośćrobi kasę to jest ta innowacja

 6. grrr

  Taki rząd. Cos sie wybuduje za nasze pieniadze i pocichaczu sprzeda zanim głupi ludzie się dowiedzą,
  Stadiony, autostrady itp. no nie nasze.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.