Mielczanie rozdają karty w sejmikowych komisjach

MIELEC. Priorytety Mielca w sejmiku to: most na Wisłoce, obwodnica, autostrada i kolej.

O tym, że w samorządzie wojewódzkim znalazło się najwięcej w historii, bo aż trzech mielczan, informowaliśmy już w Super Nowościach. Wydawało się, że lepiej być już nie może. A jednak może! Jan Tarapata (PSL) został szefem sejmikowej Komisji Gospodarki i Infrastruktury, a Zdzisław Nowakowski (PO) – Rozwoju Regionalnego. Stanowiska nie otrzymał za to ostatni z tria mielczan Fryderyk Kapinos (PiS).
Zdzisław Nowakowski nie ma wątpliwości. – Jako mielczanie, zdobyliśmy w sejmiku dwie istotne komisje – zapewnia. – Na pewno, dzięki temu będziemy mieć lepszy dostęp do informacji dotyczących chociażby dzielenia funduszy europejskich na szczeblu regionu.

„Żebyśmy nie chcieli zbyt dużo…”

Nowy szef sejmikowej komisji rozwoju regionalnego zapowiada konsultacje ze wszystkimi samorządami powiatu. – Tak, aby wybrać priorytety na najbliższe cztery lata – mówi. – Trzeba tu rozwagi. Żebyśmy nie chcieli zbyt dużo, bo wtedy nie ugramy niczego.

– Nasze miasto i powiat potrzebuje dwóch bardzo ważnych inwestycji: stworzenia obwodnicy Mielca i budowy drugiego mostu na Wisłoce. I to powinno stanowić istotę naszej działalności w samorządzie wojewódzkim – przekonuje Nowakowski. – Bardzo ważnym tematem jest modernizacja i udrożnienie linii kolejowej Dębica-Mielec-Tarnobrzeg.

– Pozostaje również problem naszego połączenia z autostradą A4 – dodaje. – Jeśli ma to być droga a przez Radomyśl Wielki do Lisiej Góry, to należy ją zmodernizować. Inne połączenie z A4 w stronę Dębicy jest już w zasadzie przebudowane. Na tej drodze są do zrobienia jedynie jakieś drobiazgi. Województwo zmodernizowało również ul. Wolności, która wygląda naprawdę pięknie. Trwa też długo oczekiwana modernizacja wiaduktu.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments