Mielczanie walczą o „SOS Życie”

MIELEC. W powiecie trwa walka o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia dla ośrodka diagnostycznego chorób nowotworowych mieleckiej Fundacji SOS Życie Łucji Bielec.

W tym celu do końca bm. trwa zbieranie podpisów pod listami poparcia dla zmiany rozporządzenia Ministra Zdrowia. Tak, aby świadczenia z zakresu profilaktyki raka macicy mogły być wykonywane również w słynnych gabinetach na kółkach, czyli mammobusach.

– Przerażają mnie doniesienia o możliwym zatrzymaniu badań pań w mammobusach – mówi Daniel Kozdęba, radny powiatowy. – Temat ten jest szczególnie ważny przy gminach wiejskich, gdzie kobiety mają bardziej utrudniony dostęp do badań profilaktycznych. Jeżeli mamy na uwadze zdrowie mieszkańców, powinniśmy tego tematu przypilnować – apeluje.

Stosowne apele do z miejscem do podpisu przez mieszkańców powiatu rozesłano do urzędów gmin, ośrodków zdrowia, szkół średnich i innych ogólnodostępnych miejsc. Akcję prowadzi starostwo wraz z Mieleckim Forum Kobiet i Centrum Wolontariatu. Fundacja SOS Życie uznanie w całej Polsce zdobyła 20-letnią działalnością. Jej celem jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy, szczególnie wśród młodych kobiet.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments